Gustomierz powie ci, które filmy lubisz

Dziś na Filmwebie rusza Gustomierz w wersji 2.0., czyli aplikacja, która wskazuje rekomendacje filmów w kinach, telewizji i na DVD/BluRay. Dokładnie w twoim guście.
Filmweb uruchamia nowego Gustomierza

Filmweb uruchamia nowego Gustomierza

Gustomierz 2.0. poprawił trafność i szybkość generowania rekomendacji. Został również wzbogacony o kilka funkcji. Teraz aplikacja udostępnia predykcje ocen filmów z bazy, a także pozwala użytkownikom dobierać filmy pod kątem własnego gustu. – Jest to jeden z najbardziej innowacyjnych i zaawansowanych systemów rekomendacji filmów w Internecie – mówi Artur Gortych, prezes Filmwebu.

Dzięki Gustomierzowi pięciokrotnie wzrosła na Filmwebie liczba głosów oddanych na filmy: z 22 milionów w maju minionego roku do ponad 130 milionów obecnie. Na popularne filmy zostało oddanych już nawet kilkaset tysięcy głosów: „Avatar” zgromadził 165 tysięcy głosów, „Forrest Gump” – ponad 222 tysiące.

Dla zalogowanych użytkowników na kartach filmów pojawi się informacja, na ile procent dany film jest w ich guście. Ocena bierze pod uwagę kilka zmiennych: Gustopodobnych, czyli osoby, które lubią podobne filmy, ogólną ocenę danego filmu dokonaną przez społeczność oraz takie dane, jak twórcy i gatunek, które zostają porównane z innymi filmami danych twórców/z danego gatunku, ocenione przez użytkownika. Ponadto, każdy użytkownik będzie miał dostęp do list, na których premiery kinowe, Blu-Ray/DVD oraz filmy w telewizji będą uporządkowane według jego własnego gustu.

0
Źródło: Filmweb
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.