Gustomierz powie ci, które filmy lubisz

Nie wiesz, na jaki film masz teraz ochotę? Jest do tego aplikacja. Od Filmwebu.

Filmweb uruchamia nowego Gustomierza

Filmweb uruchamia nowego Gustomierza

Gustomierz 2.0. poprawił trafność i szybkość generowania rekomendacji. Został również wzbogacony o kilka funkcji. Teraz aplikacja udostępnia predykcje ocen filmów z bazy, a także pozwala użytkownikom dobierać filmy pod kątem własnego gustu. – Jest to jeden z najbardziej innowacyjnych i zaawansowanych systemów rekomendacji filmów w Internecie – mówi Artur Gortych, prezes Filmwebu.

Dzięki Gustomierzowi pięciokrotnie wzrosła na Filmwebie liczba głosów oddanych na filmy: z 22 milionów w maju minionego roku do ponad 130 milionów obecnie. Na popularne filmy zostało oddanych już nawet kilkaset tysięcy głosów: „Avatar” zgromadził 165 tysięcy głosów, „Forrest Gump” – ponad 222 tysiące.

Dla zalogowanych użytkowników na kartach filmów pojawi się informacja, na ile procent dany film jest w ich guście. Ocena bierze pod uwagę kilka zmiennych: Gustopodobnych, czyli osoby, które lubią podobne filmy, ogólną ocenę danego filmu dokonaną przez społeczność oraz takie dane, jak twórcy i gatunek, które zostają porównane z innymi filmami danych twórców/z danego gatunku, ocenione przez użytkownika. Ponadto, każdy użytkownik będzie miał dostęp do list, na których premiery kinowe, Blu-Ray/DVD oraz filmy w telewizji będą uporządkowane według jego własnego gustu.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News