Rekord Polski w długości połączenia WiFi – 218 kilometrów!

Ekipa, złożona z fascynatów sieci bezprzewodowych zrzeszonych na popularnych forach internetowych i podzielona na dwie grupy przystąpiła do działania. W piątek, 29 lipca 2011 roku, o godzinie 11:30 grupa pierwsza wyruszyła na Wielką Sowę. Punkt ustawiono na wieży widokowej. W tym samym czasie członkowie grupy drugiej zebrali się na tarasie widokowym na Skrzycznym, gdzie punkt zamontowano dzień wcześniej.
Rekord Polski w długości połączenia WiFi – 218 kilometrów!
Skrzyczne i Wielka Sowa połączone przez WiFi

Skrzyczne i Wielka Sowa połączone przez WiFi

Zestawienie linku zaczęło się ok. godziny 14:00. Po rozwiązaniu małych problemów z wizowaniem oraz komunikacją między grupami ze względu na braki w sygnale GSM, zaczęły być widoczne pierwsze efekty. Pierwszy pakiet danych przeszedł pomyślnie, po kilku minutach poprawek technicznych pakiety zaczęły wracać jeden po drugim z prędkością dwóch milisekund.

Obecnie uczestnicy prowadzą poszukiwania dwóch kolejnych punktów oddalonych od siebie o 300km do podjęcia próby pobicia tegorocznego rekordu.

Kilka faktów:

Próbę podjęto w piątek, 29 lipca 2011 roku w punktach:

  • Schronisko PTTK, Skrzyczne (Szczyrk), położone na wysokości 1257m n.p.m.
  • Wieża widokowa na Wielkiej Sowie na wysokości 1014 m n.p.m.

Sprzęt: Most 2 x RocketDish 5GHz 34dBi, zasilacze buforowe.

Nad organizacją spotkania czuwała firma Cyberteam, dostarczając sprzęt, pokrywając wszelkie koszty oraz przygotowując pamiątkowe upominki dla uczestników.