Homefront 2 stworzą twórcy gier Crysis i Far Cry

Postrzegamy grę Homefront jako produkt o silnym uniwersum, które ma wielki potencjał, i które było stworzone i sprzedane we wspaniały sposób przez THQ -mówi Cevat Yerli, założyciel, dyrektor i CEO firmy Crytek. – Wierzymy, e wnosząc nasze standardy jakości, kreatywności i wartości produkcyjnych do następnego Homefronta tworzy szansę zarówno dla THQ, jak i dla Cryteka, na stworzenie prawdziwego hitu. Ważne dla nas jest to, że THQ okazało nam dużo zaufania, pozwalając na wolność twórczą przy jednej z najważniejszych jego marek, dzięki czemu wprowadzimy dużo innowacji do świata Homefronta – dodaje.
Homefront 2 stworzą twórcy gier Crysis i Far Cry
Homefront

Homefront

Homefront pojawił się w sprzedaży w tym roku i nie został najwyżej oceniony. Akcja gry dzieje się w roku 2027, w którym wojska Korei Północnej okupują Stany Zjednoczone. Gra pokazywała bardzo brutalnie realia wojny i okupacji totalitarnego najeźdźcy. Gra przedstawia tylko wycinek wojny, pozostawiając wiele niedopowiedzeń pod sam koniec.

Homefront okazał się komercyjnym sukcesem, mimo umiarkowanego entuzjazmu recenzentów. Druga część ma pojawić się na przełomie 2013 i 2014 roku w wersji na komputery osobiste i konsole. Studio odpowiedzialne za pierwszą część, czyli Kaos Studios, zostało zamknięte.