Internet Explorer 10 bez obsługi wtyczek!

Internet Explorer 10, po przełączeniu do interfejsu Metro, nie będzie mógł korzystać z żadnych wtyczek. W tym Adobe Flash Player. – Aby sieć mogła się rozwijać, a konsumenci mogli mieć jak najwygodniejszyinterfejs dotykowy, przeglądarka z interfejsem Metro w Windows 8 będzie wolna od wtyczek, w całości koncentrując się na HTML5. Wtyczki nie działają dobrze z przeglądaniem Internetu w Metro i z nowoczesnym HTML5. Co więcej, IE w Metro bez wtyczek zapewnia większą oszczędność prądu w baterii, bezpieczeństwo, stabilność i ochronę prywatności konsumentów – tłumaczy na oficjalnym blogu Windows Dean Hachamovitch.
Internet Explorer 10 bez obsługi wtyczek!
Microsoft Internet Explorer 10

Microsoft Internet Explorer 10

Stwierdził on również, że coraz więcej witryn nie wymaga posiadania żadnej wtyczki, w tym YouTube, który jest dostępny w wersji napisanej w HTML5. – Sprawdziliśmy wykorzystywanie wtyczek przez 97 tysięcy stron z całego świata. 62 procent flashowych witryn oferuje wideo w HTML5, jeżeli wtyczka nie jest dostępna – dodaje Hachamovitch.

Będzie jednak pewien wyjątek. Wybrane wtyczki ActiveX będą działały w tradycyjnym interfejsie IE 10. Microsoft jednak daje wyraźnie do zrozumienia, że robi to tylko ze względu na kompatybilność wsteczną i że czas wtyczek dla Internet Explorera właśnie się kończy.