Repertuar kin w telefonie

Repertuar Kin WP.PL jest nową aplikacją mobilną Wirtualnej Polski na telefony z systemem operacyjnym Android. Zawiera szczegółowe i aktualne informacje na temat programu kin w ponad stu polskich miastach, a także opisy filmów, galerie zdjęć oraz trailery. Można ją bezpłatnie pobrać z Android Market.

Aplikacja Repertuar Kin WP.PL jest przydatnym i poręcznym narzędziem dla wszystkich miłośników filmów. Podzielona na cztery zakładki – „Kina”, „Filmy”, „Szukaj” oraz „Ustawienia” – obejmuje kompletną bazę filmów granych aktualnie w większości kin, nawet tych najbardziej niszowych, w całej Polsce. Dzięki niej użytkownik może zapoznać się z repertuarem kin na najbliższy tydzień, a także znaleźć najdogodniejszy seans w wybranej przez siebie lokalizacji.

W zakładce „Filmy” użytkownik znajdzie listę produkcji wyświetlanych we wszystkich kinach w jego okolicy lub w wybranym przez niego mieście. Każdy z filmów zawiera autorski opis oraz materiały multimedialne – zdjęcia oraz trailery. Z tego poziomu można sprawdzić, w jakich kinach konkretna pozycja jest grana w danym dniu i ciągu kolejnego tygodnia.

W zakładce „Kina” wyświetla lista obiektów, a przy każdym z nich znajduje się przycisk „Repertuar”. Po jego kliknięciu rozwija się zestawienie z aktualnym wykazem projekcji. Wszystkie pozycje można posortować według „najbliższego seansu” lub alfabetycznie. Co ciekawe, przy każdym obiekcie pojawia się informacja, czy bierze ono udział w programie „Środy z Orange”, dzięki któremu abonent sieci może otrzymać dwa bilety w cenie jednego. Z poziomu aplikacji istnieje możliwość wysłania SMS-em zapotrzebowania na kod upoważniający do zniżki.

Jeśli użytkownikowi nie udało się znaleźć wybranego filmu, może zawsze upewnić się i skorzystać z zakładki „Szukaj”. Natomiast dzięki karcie „Ustawienia” możliwy jest wybór ekranu startowego i miasta oraz ewentualne włączenie geolokalizacji.

„Staraliśmy się, żeby nasza aplikacja była jak najbardziej intuicyjna oraz by spełniała swój podstawowy cel: była poręcznym, użytecznym narzędziem umożliwiającym szybkie zaplanowanie wyjścia do kina oraz sprawdzenie jego repertuaru — mówi Przemysław Piech, Senior Project Manager w Wirtualnej Polsce.

„Zdecydowaliśmy się na umieszczenie w Android Market wersji beta aplikacji, aby wspólnie z użytkownikami wypróbować proponowane przez nas rozwiązania. Zebrane opinie posłużą nam podczas prac nad rozwojem aplikacji Repertuaru Kin WP.PL” — dodaje.

0
Źródło: Wirtualna Polska
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.