Twoje dziecko pokocha Skylanders, twój portfel już niekoniecznie

“Skylanders Spyro’s Adventure” (Skylanders) – to nowa gra wideo dla dzieci, wprowadzana na polski rynek przez Licomp Empik Multimedia. Gra łączy wirtualny świat z realnymi figurkami, które można dotknąć, bawić się i po chwili ożywić na ekranie monitora bądź telewizora, dzięki podłączeniu przez tzw. Portal Mocy. Jest to pierwszy tego typu tytuł, który pozwala dzieciom cieszyć się wspólną zabawą z przyjaciółmi niezależnie od tego czy mają grę zainstalowaną na komputerze czy też jednej z wiodących konsol do gier.
Twoje dziecko pokocha Skylanders, twój portfel już niekoniecznie
Smok Spyro, obecny w zestawie

Smok Spyro, obecny w zestawie

Gra Skylanders świetnie odpowiada na potrzeby młodszych dzieci i jest dostosowana do poziomu ich rozwoju. Wykorzystanie elementów baśni wpływa pozytywnie na rozwój wyobraźni w tym wieku, a angielska wersja językowa zachęca do nauki wspólnie z rodzicem. To gra o charakterze familijnym, co przy dzisiejszym znacznym deficycie obecności rodzicielskiej w życiu dzieci – jest ogromnym atutem. Gra propaguje pozytywne wartości i pozwala dzieciom na identyfikację z pozytywnym bohaterem, co jest ważnym elementem budowania ich tożsamości. Wykorzystuje ona potrzeby kolekcjonerskie dzieci, co pozwala jednocześnie rodzicom wykorzystywać zbierane elementy jako nagrody za stawiane dzieciom cele wychowawcze. Każda kolejna postać może być jednocześnie zabawką i elementem gry, dzięki czemu może być używana zarówno w codziennej zabawie, jak i z udziałem komputera – mówi

Małgorzata Ohme, psycholog rozwojowy i społeczny, wykładowca Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, o grze.

W pakiecie startowym Skylanders znajdziemy trzy figurki bajkowych postaci: smoka Spyro, Trigger’a Happy i Gill’a Grunt’a, Portal Mocy i płytę instalacyjną (właściwe dla wybranej platformy: PC, PS3, Xbox 360 lub Wii). W Skylanders gracz staje się potężnym Mistrzem Portalu, który może kontrolować ponad 30 różnych postaci, odznaczających się odmiennymi umiejętnościami. Każda z figurek wnosi w fantastyczny świat Skylanders coś nowego i daje nowe możliwości graczom, odblokowując poziomy lub umożliwiając wykonanie niektórych zadań. Przeniesienie zabawek do świata gry możliwe jest dzięki Portalowi Mocy, który łączy gracza z komputerem lub konsolą. Figurki postawione na nim natychmiast wkraczają do gry.

Ponieważ gra “Skylanders” współpracuje ze wszystkimi wiodącymi platformami gracze mogą przenosić się do świata Skylanders nie tylko na swojej konsoli w domu. Do uruchomienia postaci na Portalu Mocy kolegi wystarczy własna figurka jednego ze Skylanderów. Gra jest możliwa nawet jeśli typ konsoli jest inny, dzięki czemu dzieci (i ich rodzice) nie muszą się martwić, czy mają taką samą jak kolega. Zabawka wraz z przenoszoną postacią, gromadzi w pamięci wszelkie umiejętności i osiągnięcia. Dodatkowo, Portal Mocy jednocześnie może przenosić dwie figurki do wirtualnego świata, co pozwala na kooperację lub rywalizację między znajomymi, którzy chcą wspólnie spędzić czas w świecie Skylanders.

Fabuła gry oparta jest na odwiecznej walce dobra ze złem, pozwalając dzieciom wcielać się w pozytywnych bohaterów. Zły Chaos wygnał Skylanderów z ich świata do naszego, w którym są jedynie zabawkami. Tylko gracz może ich uratować, ożywiając je. Idąc na ratunek bohaterom, gracz wyrusza w fascynującą podróż do magicznego świata. Bada niezwykłe otoczenie, rozwiązuje łamigłówki, zbiera skarby, a także bierze udział w pojedynkach (bezkrwawych!) przeciw stworzeniom wysłanym przez złego Mistrza.

Gra Skylanders ma oferować wysoki poziom rozrywki nie tylko ze względu na innowacyjną formułę, ale też dzięki temu, że została stworzona przez najlepszych twórców w branży. W zespole znaleźli się m.in. Tom Hester (odpowiedzialny za kreację postaci ze “Shreka”), Hans Zimmer (jeden z legendarnych hollywoodzkich kompozytów muzyki filmowej, m.in. do “Piratów z Karaibów” czy “Króla Lwa”), a także scenarzyści filmu “Toy Story” – Joel Cohen i Alec Sokolow.

Gra na polskim rynku będzie dostępna w angielskiej wersji językowej, a dzięki intuicyjnemu sterowaniu staje się pretekstem do połączenia nauki języka z rozgrywką.

W sprzedaży detalicznej gra będzie dostępna od 14 października 2011 r. Pojawią się wtedy cztery zestawy startowe:

  • – na komputer z systemem Microsoft Windows oraz MAC OS, cena detaliczna 249,99 zł
  • – na PlayStation 3 (PS3), cena detaliczna 349,99 zł
  • – na Wii, cena detaliczna 349,99 zł
  • – na Xbox 360, cena detaliczna 349,99 zł

Dodatkowo będą dostępne figurki współpracujące ze wszystkimi platformami. Pojedyncze figurki z kartą postaci będą dostępne w cenie 39,99 zł. Pojawią się również zestawy zawierające 3 figurki w cenie 99,99 zł oraz pakiety przygodowe, wzbogacające grę o nowy poziom, dodatkowe umiejętności i nową postać, w cenie 99,99 zł.