Zrób to online – przydatne strony internetowe #1

http://yeblon.com/vcard-on-business-card-with-qr-code
Kto nie lubi od czasu do czasu zainstalować sobie coś innego niż Windows?
Kto nie lubi od czasu do czasu zainstalować sobie coś innego niż Windows?

Wizytówka QR-Code

Smartfony to coraz większe udogodnienie naszego życia, na zaprezentowanej powyżej stronie, w prosty i szybki sposób można wygenerować sobie swoją wizytówkę w postaci qr-code. Zawsze to mniej do pisania przy dodawaniu nowego kontaktu do książki telefonicznej. Dodatkowo, każdy geek powinien mieć jak najwięcej nowinek umieszczonych na swojej wizytówce.

What Do You Love – skondensowane Google

http://www.wdyl.com

Jeśli wyszukując hasła w wyszukiwarce Google’a, często nie możecie się zdecydować czy bardziej chodziło Wam o grafikę, czy o najnowsze wiadomości na wybrany temat, czy o… coś innego, to What Do You Love może okazać się użyteczny. Strona w przejrzysty sposób prezentuje wyniki wyszukiwania ze wszystkich zakładek Google’a (grafika, wideo, książki, najnowsze wiadomości, etc.)

MyPageKeeper – bezpieczna prokrastynacja

https://www.facebook.com/apps/application.php?id=167087893342260

Aplikacja, która uczyni wasze życie 2.0 bezpieczniejszym. Użytkownicy Facebooka prawie codziennie orientują się, że link, który zapowiadał się tak ciekawie, że trzeba było odłożyć pracę na “za chwilę, tylko to sprawdzę” okazał się złośliwym spamem, który rozprzestrzenia się dzięki ciekawskim użytkownikom. MyPageKeeper ma chronić swoich użytkowników w takich sytuacjach, aplikacja jest rozwijana na bieżąco, a jej liczba użytkowników skłania nas do wiary w jej skuteczność.

Zmieniać hasło, czy nie? – Oto jest pytanie

https://shouldichangemypassword.com/

Stali czytelnicy naszego portalu z pewnością zauważyli, że ci, czy inni hakerzy od czasu do czasu lubią opublikować bazę użytkowników wykradzioną z kolejnego serwera, który miał być bezpieczny i odporny na wszelkie próby uzyskania nieautoryzowanego doń dostępu. Jeśli korzystacie tylko z jednego hasła, to warto sprawdzić, czy wasza skrzynka pocztowa jest bezpieczna, wpisując swój adres e-mail na tej stronie. Miłośnikom teorii spiskowych przypominam, że strona mogła zostać założona tylko i wyłącznie w celu kolekcjonowania nowych adresów e-mail, żeby potem ktoś mógł bombardować Was jeszcze większą ilością spamu. No risk, no fun, jak to mówią.

Pozwól, że wygooglam to za Ciebie

http://lmgtfy.com/

Doświadczenie pokazuje, że czytelnicy naszego portalu często pełnią rolę “tego gościa, co wie wszystko o komputerach” w kręgu swoich znajomych. Z tego względu, drodzy czytelnicy, jesteście narażeni na tysiące pytań spod znaku “nie mogę znaleźć sterowników do swojej karty graficznej, jaką ja mam właściwie kartę graficzną?”, albo “jak odzyskać dane z backupu, którego nie zrobiłem?”, i tak dalej. Żeby odciążyć Was nieco od roli dobrego kolegi, proponuję metodę “daj wędkę zamiast ryby, przy okazji bądź trochę złośliwy”. LMGTFY to skrót od Let Me Google That For You – pokażcie znajomym, że rozwiązanie ich komputerowych problemów często znaleźć można w pierwszym wyniku z Google’a.