Fani gier zabierają się za filmy

Jeszcze parę lat temu nakręcenie bardziej profesjonalnego filmu kosztowało krocie. Dzisiaj jednak przyzwoitą kamerę cyfrową można kupić już za niewielkie pieniądze, a cały montaż oraz proste efekty specjalne zrobi za nas ściągnięty z sieci program i podręczny laptop. Nic więc dziwnego, że jak po deszczu wyrastają kolejne grupy fanów, które łapią za kamery i przenoszą na ekrany swoje własne historie. Niektóre z nich dzięki świeżym pomysłom mogą śmiało konkurować z tym co często wiedziemy w telewizji czy w kinie. Nie wierzycie? No to zobaczcie kilka przykładów:
Fani gier zabierają się za filmy

Fallout: Nuka Break

Świat Fallouta jest jedną z najciekawszych i najbardziej rozbudowanych wirtualnych krain jakie zostały kiedykolwiek stworzone i aż dziwne, że ta gra nie doczekała się jak na razie żadnej profesjonalnej, filmowej adaptacji. Nadrabia to jednak pewna grupa fanów, która tworzy sieciowy serial opowiadający o drużynie poszukiwaczy przygód żyjącej w tym postapokaliptycznym świecie. Nie zabrakło tutaj i typowych dla Fallouta pustynnych, zniszczonych krajobrazów, świetnej charakteryzacji postaci, całkiem udanej gry aktorskiej i pełnej humoru fabuły. Jest nawet seksowna dziewczyna w obsadzie;-). Oczywiście widać, że całość jest robiona w zasadzie “chałupniczo”, ale – jak to mówią – wielki “szacun” dla autorów! Aż nie chce się wierzyć, że to tylko grupa amatorów i całość czasami aż śmierdzi jakąś sprytną akcją marketingową…

Więcej filmów znajdziecie na http://www.youtube.com/user/WaysideCreations

Modern Warfare: Operation Kingfish

Najbardziej widowiskowa gra w historii? Wielu wskaże pewnie właśnie na którąś z części serii Modern Warfare. To wręcz idealny materiał na napakowaną akcją hollywoodzką super produkcję. Niestety niczego takiego nie ma nawet w planach, więc musi nam wystarczyć fanowskie Operation Kingfish. Ten krótki film może jednak spokojnie konkurować z najlepszymi kinowymi hitami – efekty specjalne sprawiają wrażenie jakby były tworzone przez 100% profesjonalistów, montaż podobnie. O wyposażeniu aktorów w autentyczne mundury już nawet nie wspominam. Szkoda, że całość jest tak krótka, i że wydawca gry – Activision, zasponsorowało tylko krótkometrażówkę, bo gdyby ten projekt się rozwinął dostalibyśmy naprawdę świetny film wojenny.

Half-Life: Escape From City 17

Kolejna produkcja, która wprost prosi się o swój film, to na pewno Half-Life – wyobrażacie sobie chociażby horror rozgrywający się w laboratoriach Black Mesa, albo pełną akcji opowieść o walce partyzantów z żołnierzami Combine? Na taki właśnie pomysł wpadła inna grupa fanów i stworzyła Half-Life: Escape From City 17. Film nie jest może tak dobry jak te powyżej – widać spore niedostatki warsztatowe i sztuczną grę aktorską, ale trzeba przyznać, że efekty specjalne są całkiem, całkiem, a ludzie zamieszani w ten projekt musieli na pewno sporo się nad tym napracować.

Portal: The Movie & Portal: No Escape

Także i Portal doczekał się swoich niezależnych adaptacji. Oba prezentowane poniżej filmy są całkiem ciekawe, chociaż nie powalają jednak niczym specjalnym. Tak czy inaczej, jeżeli jesteście fanami tej serii, to naprawdę warto poświecić chwile czasu szczególnie na pierwszą z prezentowanych produkcji, która ma w sobie “to coś”.

Left 4 Dead

Zombie są ostatnio w modzie i nic dziwnego, że także i najbardziej chyba znana gra z nimi w roli głównej doczekała się fanowskiej adaptacji (a raczej niestety na razie tylko zapowiedzi większego filmu). Trudno oceniać ten materiał, bo w tej chwili całość trwa ledwie kilkadziesiąt sekund, ale trzeba przyznać, że charakteryzacja postaci po prostu powala, profesjonalny montaż i zdjęcia podobnie i aż szkoda, że twórcy tego nie mają w kieszeni kilku milionów dolców na produkcję pełnometrażowego działa, bo moglibyśmy doczekać się czegoś naprawdę ciekawego.

Oczywiście podobnych produkcji jest znacznie więcej a temat rozleglejszy. Wybrałem tutaj tylko kilka przykładów co ciekawszych filmów, jeżeli jednak znacie jakieś inne to zapraszam do komentowania a temat na pewno wróci, albo uzupełnię ten tekst o Wasze propozycje. Tradycyjnie zapraszam też na Gambler.pl gdzie znaleźć możecie całą masę podobnych materiałów jak i różnych ciekawostek ze świata gier.