Opera Mini 6.5 i Opera Mobile 11.5 na Androida stworzona przez polskich programistów już do pobrania

Oszczędzają Megabajty

Już wiesz, ile Megabajtów zużyjesz
Już wiesz, ile Megabajtów zużyjesz

Specjalna funkcja łatwo dostępna w Operze Mini i Operze Mobile zlicza dane, które zużywasz i oszczędzasz przez cały czas używania przeglądarki, lub podczas konkretnej sesji, np. w czasie zagranicznej wycieczki. Ilość zaoszczędzonych danych przekłada się łatwo na zaoszczędzone pieniądze, jeśli płacisz konkretną kwotę od megabajta danych, lub kiedy korzystasz z roamingu. Ci, którzy płacą stałą opłatę za Internet, mogą mieć pewność, że nie osiągną limitu dozwolonego transferu danych, który może oznaczać znaczne spowolnienie połączenia.

Przeglądarka w chmurze

Dzięki użyciu chmury, umożliwiającej kompresję stron o nawet 90%, użytkownicy dostają tańsze, szybsze i lepsze przeglądanie. Opera Mini nie potrzebuje żadnego specjalnego urządzenia. Działa na ponad 3000 urządzeń i jest dostępna za darmo na stronie m.opera.com.

Zakładki i skróty

Opera Mini I Opera Mobile są teraz ściślej zintegrowane z Androidem. Dzięki poręcznym funkcjom importowania zakładek i umieszczania skrótów bezpośrednio na głównym ekranie systemowym codzienne korzystanie z Opery Mini i Opery Mobile jest prostsze. Import zakładek umożliwia przeniesienie dotychczasowych zakładek w urządzeniu do przeglądarek Opery, zaś skróty umożliwiają szybszy dostęp do ulubionych stron.

Mniej i bardziej widoczne ulepszenia to:
  • Udoskonalona Opera Turbo w Operze Mobile umożliwia oszczędzania zużycia danych podczas korzystania z sieci operatorów
  • Wsparcie dla natywnego wideo w Honeycombie. Zamiast otwierać osobny odtwarzacz dla wideo HTML5, otworzy się teraz ono na pełnym ekranie jako część strony.
  • Aktualizacja silnika Opera Presto.
  • Wsparcie dla HTML 5 micro data.
Polski akcent

Polskich fanów Androida na pewno ucieszy fakt, że najnowsze wersje przeglądarek mobilnych Opery powstały w polskim oddziale Opery, gdzie ulokowany jest zespół odpowiedzialny za przeglądarki na najpopularniejszy mobilny OS świata.