Samsung otwiera nowy oddział R&D w Poznaniu

24 października 2011 roku, w stolicy Wielkopolski, został otwarty oddział warszawskiego Centrum Badań i Rozwoju Samsung Electronics. Nowa placówka będzie rozwijać oprogramowanie dla urządzeń do odbioru telewizji cyfrowej, w tym dla platformy Samsung Smart TV, oraz aplikacje dla telefonów komórkowych. W kolejnych etapach, bazując na doświadczeniu warszawskiego ośrodka, a także wiedzy i kompetencjach lokalnych specjalistów, firma planuje poszerzenie zakresu działalności na zupełnie nowe obszary.
Samsung otwiera nowy oddział R&D w Poznaniu
Do warszawskiej centrali Samsunga dołącza teraz poznański oddział

Do warszawskiej centrali Samsunga dołącza teraz poznański oddział

Nowy oddział dołącza do warszawskiego Centrum R&D, które obecnie jest drugim pod względem wielkości, poza Koreą, ośrodkiem badawczo-rozwojowym Samsung Electronics na świecie i największym w Europie. Stołeczne Centrum, powstałe w 2000 roku, prowadzi obecnie kilkadziesiąt projektów dla różnych urządzeń domowej rozrywki i przenośnych . Warszawskie centrum zatrudnia ponad 800 inżynierów i już w najbliższych miesiącach przekroczy 1000. Planowane jest utrzymanie szybkiego tempa wzrostu, z możliwością otwierania oddziałów w kolejnych miastach.

Od momentu uruchomienia Centrum Badań i Rozwoju w Warszawie, na rynek polski i europejski trafiły setki nowych modeli telefonów i telewizorów z “polskim” oprogramowaniem, a także dziesiątki modeli dekoderów dla największych operatorów telewizji kablowej i satelitarnej. Wśród stworzonych w ostatnich miesiącach aplikacji, są lokalne i światowe widgety dla Smart TV oraz kilkadziesiąt programów użytkowych i rozrywkowych dla platformy mobilnej bada.