Światowy gigant będzie wydawcą Wiedźmina

Spółki Warner Bros. Interactive Entertainment oraz CD Projekt RED ogłosiły podpisanie umowy dotyczącej dystrybucji gry Wiedźmin 2: Zabójcy królów na konsolę Xbox 360 w USA, Kanadzie oraz Meksyku. Warner Bros. Interactive Entertainment wykorzysta swoje zasoby oraz doświadczanie w sprzedaży i marketingu by wesprzeć sprzedaż Wiedźmina 2 na tym obszarze.
Światowy gigant będzie wydawcą Wiedźmina
Wiedźmin 2 będzie wydawany przez Warner Bros.

Wiedźmin 2 będzie wydawany przez Warner Bros.

Wiedźmin 2 w wersji na konsole Xbox 360 jest adaptacją hitu znanego z komputerów PC.

Nasz zespół dodał do wersji konsolowej Wiedźmina 2 znaczące udoskonalenia, które wykraczają ponad przystosowanie kodu gry do nowej platformy.

Dzięki jednej z najnowszych technologii do tworzenia gier, silnikowi RED Engine, gra w wersji na konsole będzie jednym z najlepiej wyglądających tytułów w historii Xboxa 360. — powiedział Adam Kiciński, prezes CD Projekt RED.

Umowa z dotychczasowym wydawcą na terenie Ameryki Północnej, czyli Atari została rozwiązana za porozumieniem stron. Atari z końcem tego roku przestanie być dystrybutorem jakichkolwiek produktów CD Projekt RED. Prawa do dystrybucji pierwszej części Wiedźmina w całości powracają do spółki CD Projekt RED.

Premiera gry Wiedźmin 2 w wersji na konsole Xbox 360 planowana jest na pierwszy kwartał 2012 roku i spółka podtrzymuje datę premiery.