Norton Tablet Security chroni przed skutkami zgubienia lub kradzieży tabletu

Obydwa programy (dostępne na platformie Android) to kolejny krok w rozwoju strategii Norton Everywhere, która w oparciu o wiedzę i technologie zabezpieczeń Norton chroni użytkowników wszędzie, gdzie się znajdują. “Użytkownicy smartfonów i tabletów w przypadku zgubienia lub kradzieży urządzenia, są dziś narażeni na znacznie większe ryzyko, niż tylko utrata danych kontaktowych. Urządzenia te dają dostęp do wiadomości e-mail, serwisów społecznościowych, instytucji finansowych, a nawet do prywatnych zdjęć i filmów, o czym przekonało się już wielu celebrytów” — powiedziała Małgorzata Szolc, Norton Marketing Manager. “Nowe aplikacje Norton Tablet Security i Norton Mobile Security zapewniają skuteczną ochronę przed zagrożeniami fizycznymi i sieciowymi, gwarantowaną przez jedną z najbardziej renomowanych marek w branży zabezpieczeń” – dodała Małgorzata Szolc.
Norton Tablet Security chroni przed skutkami zgubienia lub kradzieży tabletu
Symantec Norton Tablet Security

Symantec Norton Tablet Security

Norton Tablet Security

Ten nowy program został opracowany z myślą o tabletach z systemem Android. Apliakcja chroni nie tylko samo urządzenie, ale także prywatność i ważne dane użytkownika w przypadku zgubienia lub kradzieży tabletu. Program zabezpiecza również przed wirusami i innymi zagrożeniami, za pomocą następujących funkcji:

 • Zdalna lokalizacja urządzenia przez sieć WWW: W przypadku zgubienia lub kradzieży tabletu można go łatwo zlokalizować – wystarczy wejść na stronę www z dowolnego innego urządzenia z dostępem do internetu.
 • Zdalna blokada przez sieć WWW: Pozwala na zdalne zablokowanie zgubionego lub skradzionego urządzenia z dowolnego miejsca, co uniemożliwia niepowołanym osobom wyświetlenie prywatnych informacji lub generowanie wyższych rachunków telefonicznych.
 • Powiadomienie o zgubieniu urządzenia: Powoduje wyświetlanie odpowiedniego komunikatu na ekranie tabletu. Dzięki temu, osoba, która znalazła urządzenie, może skontaktować się z właścicielem.
 • Funkcja Sneak Peek: Umożliwia zdalne sfotografowanie osoby znajdującej się przed ekranem lub sprawdzenie, gdzie tablet się znajduje oraz zapisanie zdjęć. Funkcja jest obsługiwana tylko przez tablety z sieciową kamerą wideo.
 • Ochrona przed zagrożeniami atakującymi tablety: wykrywa i usuwa zagrożenia bez obniżania wydajności urządzenia.
 • Ochrona przed atakami typu “phishing”: Blokuje witryny wyłudzające informacje. Tablet oraz informacje osobiste są chronione podczas korzystania z sieci Wi-Fi. Funkcja nie powoduje obniżenia wydajności urządzenia, nie zakłuca też pracy na tablecie.
 • Ochrona przed zagrożeniami pobieranymi z Internetu: Wszystkie pliki i aktualizacje aplikacji pobierane na urządzenie są automatycznie skanowane pod kątem zagrożeń.
 • Usługa Norton Community Watch: Zbiera informacje pochodzące od milionów użytkowników programów Norton w celu szybszego wykrywania nowych zagrożeń, identyfikacji bezpiecznych plików oraz oferowania lepszej i skuteczniejszej ochrony.
 • Usługa LiveUpdate z wykrywaniem stanu roamingu: Co tydzień sprawdza dostępność aktualizacji w celu zapewnienia stałej ochrony. Aktualizacje są pobierane tylko wówczas, gdy użytkownik nie korzysta z roamingu, co pozwala na uniknięcie zbędnych opłat.

Norton Mobile Security

To uaktualnione rozwiązanie, dedykowane dla urządzeń mobilnych, które oferuje sieciowe funkcje antykradzieżowe oraz funkcję lokalizacji “Scream” (krzyk). Funkcja ta umożliwia wysłanie do utraconego telefonu wiadomości tekstowej, zdalnie włączającej alarm, co ułatwia znalezienie urządzenia. Użytkownicy, którzy kupili wcześniejszą wersję Norton Mobile Security, otrzymają w ramach dotychczasowej subskrypcji uaktualnienie z następującymi nowymi funkcjami:

 • SMS-Based Antitheft — funkcje antykradzieżowe wykorzystujące wiadomości SMS. Oprócz funkcji “Scream” (krzyk), użytkownik ma możliwość zdalnej lokalizacji, blokowania urządzenia i kasowania zawartości poleceniami SMS. Użytkownik może również utworzyć listę osób zaufanych (znajomych lub członków rodziny), które mogą ze swojego telefonu wysłać kod odblokowania.
 • Web-Based Antitheft — sieciowe funkcje antykradzieżowe. Użytkownik może zdalnie zlokalizować swoje urządzenie za pośrednictwem portalu antitheft.norton.com. Oparta na wykorzystaniu Internetu funkcja “Lost Notice” (informacja o utracie) umożliwia wyświetlanie dowolnej wiadomości dla osoby, która znajdzie urządzenie. Norton Mobile Security posiada także funkcję “Sneak Peek”, która zdalnie wykonuje zdjęcie aparatem znajdującym się z przodu urządzenia i wysyła je do serwisu antykradzieżowego.
 • Funkcje ochrony prywatności zabezpieczają dane osobowe przed phishingiem i pozwalają użytkownikom uniknąć niechcianych połączeń. Użytkownicy mogą bezpiecznie surfować w Internecie — Technologia Norton Safe Web ostrzega o niebezpiecznych stronach chroniąc urządzenie przed treściami pobieranymi w sieciach komórkowych i przez połączenia Wi-Fi, nie powodując spowolnienia pracy urządzenia, ani zakłóceń. Funkcja blokowania umożliwia zablokowanie połączeń i wiadomości tekstowych od określonych osób lub z określonych numerów telefonów.
 • Zabezpieczenie przed szkodliwym oprogramowaniem. Oprogramowanie Norton automatycznie skanuje wszystkie aplikacje i ich uaktualnienia pobierane do urządzenia mobilnego lub na kartę SD w celu ochrony przed zagrożeniami.

Ceny i dostępność

Program Norton Tablet Security jest już dostępny u wybranych sprzedawców detalicznych w Polsce. Sugerowana cena detaliczna wynosi 139 zł i obejmuje ochronę jednego urządzenia przez rok. Dostępne są wersje w następujących językach: angielski (USA), francuski, włoski, niemiecki, hiszpański, japoński, koreański, chiński tradycyjny, chiński uproszczony i portugalski (brazylijski).

Program Norton Mobile Security jest już dostępny u wybranych sprzedawców detalicznych w Polsce. Sugerowana cena detaliczna wynosi 109,90 zł i obejmuje ochronę jednego urządzenia przez rok. Dostępne są wersje w następujących językach: angielski (USA), francuski, włoski, niemiecki, hiszpański, japoński, koreański, chiński tradycyjny, chiński uproszczony i portugalski (brazylijski).