Panasonic udostępnia pierwszy w Europie system płatności w telewizorach

Panasonic jest obecnie jedynym producentem inteligentnych telewizorów, który oferuje bezpośrednie rozliczenia. Ta nowa funkcja umożliwi użytkownikom usługi VIERA Connect kupowanie aplikacji bezpośrednio przez telewizor. Szeroka oferta aplikacji obejmuje siedem głównych kategorii: wideo, muzyka, sport, serwisy społecznościowe, wiadomości i styl życia, zdrowie i fitness oraz gry.
Na pierwszej pozycji tegorocznych najdroższych sprzedaży, uplasowała się domena Fly.com, która zmieniła właściciela jeszcze w styczniu za blisko 1,8 mln dolarów
Na pierwszej pozycji tegorocznych najdroższych sprzedaży, uplasowała się domena Fly.com, która zmieniła właściciela jeszcze w styczniu za blisko 1,8 mln dolarów
Nowa metoda na wydawanie pieniędzy

Nowa metoda na wydawanie pieniędzy

Panasonic pragnie zapewnić użytkownikom inteligentnych telewizorów łatwy dostęp do jak najbardziej innowacyjnych aplikacji. Dzięki funkcji bezpośrednich rozliczeń upraszczamy korzystanie z naszej usługi i umacniamy rolę telewizora jako domowego centrum rozrywki — powiedział Maciej Pączka, Product Manager kategorii TV w polskim oddziale Panasonic.

Wsparcie e-commerce dla usługi VIERA Connect Market zapewnia Digital River — światowy lider rozwiązań handlu elektronicznego. Tom Donnelly, president i COO w Digital River powiedział:

Wykorzystaliśmy swoje ogólnoświatowe doświadczenie, najlepsze praktyki w branży oraz technologię opartą na chmurze, by zapewnić użytkownikom usługi VIERA Connect Market możliwość robienia wygodnych zakupów z domu.

Digital River prowadzi obecnie elektroniczną i globalną działalność handlową dla tysięcy firm z całego świata.

Funkcja bezpośrednich rozliczeń to także nowa okazja dla twórców aplikacji. Po pomyślnym uruchomieniu portalu VIERA Connect Developers (http://developer.vieraconnect.com) kilka miesięcy temu — za pośrednictwem którego programiści mogą tworzyć własne aplikacje na platformę VIERA Connect — programiści mogą opracowywać i sprzedawać własne, płatne aplikacje użytkownikom VIERA Connect Market. Dzięki temu konsumenci będą mieć dostęp do coraz szerszej oferty aplikacji za pośrednictwem ekranu telewizora.

Usługa VIERA Connect Market z funkcją rozliczeń jest dostępna dla użytkowników w Europie, którzy kupili telewizor Panasonic VIERA z roku 2011. Instalację i korzystanie ze wszystkich bezpłatnych aplikacji umożliwia także aktualizacja oprogramowania do telewizorów Panasonic VIERA z roku 2010 z usługą VIERA Connect.