Premiera gry “FIFA 12” – wyłącznie na smartfonie Xperia Play

FIFA 12 umożliwia fanom kontrolowanie akcji takich gwiazd piłki nożnej jak Wayne Rooney i Kaka. Oferuje funkcje takie jak: “rozgrywki ligowe” (Leagues), “rozgrywki pucharowe” (Cups), “szybki mecz” (Quick Match) oraz “pojedynek dnia” (Daily Challenge).
Premiera gry “FIFA 12” – wyłącznie na smartfonie Xperia Play

Gra, stworzona na platformę Android przez EA Mobile, oddział Electronic Arts Inc., zadebiutuje na smartfonie do gier Xperia Play jako gra w pełni zoptymalizowana, dostosowana do odtwarzania na pulpicie smartfonu posiadającego certyfikat PlayStation. FIFA 12 będzie również dostępna na innych modelach, jednakże pochodzących wyłącznie z linii Xperia, w tym na Xperia arc S, Xperia arc, Xperia ray, Xperia neo oraz Xperia pro.

Fani mogą spodziewać się realistycznych interakcji pomiędzy zawodnikami gry, autentycznych komentarzy, zaktualizowanych drużyn z najlepszych światowych lig, a także całkowicie nowych systemów powtórek (replay) i nowozaprojektowanych stadionów.

“Chcemy, aby gra FIFA dostarczała jak najwięcej autentycznych emocji fanom futbolu na świecie”, powiedział Glenn Roland, VP, EA Interactive, New Platforms i OEM “Dzięki wprowadzeniu gry FIFA na smartfony Xperia jesteśmy w stanie zaoferować fanom możliwość gry, bez względu na to gdzie się znajdują i kiedy mają ochotę zagrać.”

Gra FIFA 12 dołącza do ścisłego grona tytułów, które wydawca stworzył na smartfon Xperia Play w 2011 roku, jak np. Battlefield oraz Need for Speed. Wiele spośród tych tytułów dostępnych jest aktualnie do darmowego pobrania na smartfon Xperia Play w ramach promocji Sony Ericsson zatytułowanej “Wejdź do gry” (“Get In The Game”). Promocją tą zostanie objęta także gra “FIFA Soccer 12” , którą będzie można bezpłatnie pobrać aż do początku roku 2012.

“W tym roku współpracowaliśmy z EA, aby przekazać niektóre spośród najlepszych tytułów gier na smartfon Xperia PLAY i zaoferować użytkownikom niezrównane wrażenia i emocje podczas gry”, powiedział Tim Harrison, Head of Content & Strategy w Sony Ericsson. “FIFA to seria ceniona przez fanów piłki nożnej na całym świecie. Jest prawdziwym hitem jesiennego i świątecznego sezonu – prezentem zawierającym wspaniałe treści na smartfon Xperia PLAY”.