Premiera gry „FIFA 12” – wyłącznie na smartfonie Xperia Play

Już wkrótce debiut cieszącej się ogromnym powodzeniem na świecie gry o tematyce piłkarskiej na platformie Android.

FIFA 12 umożliwia fanom kontrolowanie akcji takich gwiazd piłki nożnej jak Wayne Rooney i Kaka. Oferuje funkcje takie jak: „rozgrywki ligowe” (Leagues), „rozgrywki pucharowe” (Cups), „szybki mecz” (Quick Match) oraz „pojedynek dnia” (Daily Challenge).

Gra, stworzona na platformę Android przez EA Mobile, oddział Electronic Arts Inc., zadebiutuje na smartfonie do gier Xperia Play jako gra w pełni zoptymalizowana, dostosowana do odtwarzania na pulpicie smartfonu posiadającego certyfikat PlayStation. FIFA 12 będzie również dostępna na innych modelach, jednakże pochodzących wyłącznie z linii Xperia, w tym na Xperia arc S, Xperia arc, Xperia ray, Xperia neo oraz Xperia pro.

Fani mogą spodziewać się realistycznych interakcji pomiędzy zawodnikami gry, autentycznych komentarzy, zaktualizowanych drużyn z najlepszych światowych lig, a także całkowicie nowych systemów powtórek (replay) i nowozaprojektowanych stadionów.

„Chcemy, aby gra FIFA dostarczała jak najwięcej autentycznych emocji fanom futbolu na świecie”, powiedział Glenn Roland, VP, EA Interactive, New Platforms i OEM „Dzięki wprowadzeniu gry FIFA na smartfony Xperia jesteśmy w stanie zaoferować fanom możliwość gry, bez względu na to gdzie się znajdują i kiedy mają ochotę zagrać.”

Gra FIFA 12 dołącza do ścisłego grona tytułów, które wydawca stworzył na smartfon Xperia Play w 2011 roku, jak np. Battlefield oraz Need for Speed. Wiele spośród tych tytułów dostępnych jest aktualnie do darmowego pobrania na smartfon Xperia Play w ramach promocji Sony Ericsson zatytułowanej „Wejdź do gry” („Get In The Game”). Promocją tą zostanie objęta także gra „FIFA Soccer 12” , którą będzie można bezpłatnie pobrać aż do początku roku 2012.

„W tym roku współpracowaliśmy z EA, aby przekazać niektóre spośród najlepszych tytułów gier na smartfon Xperia PLAY i zaoferować użytkownikom niezrównane wrażenia i emocje podczas gry”, powiedział Tim Harrison, Head of Content & Strategy w Sony Ericsson. „FIFA to seria ceniona przez fanów piłki nożnej na całym świecie. Jest prawdziwym hitem jesiennego i świątecznego sezonu – prezentem zawierającym wspaniałe treści na smartfon Xperia PLAY”.