Przewodnik po Web Apps OneNote

Przewodnik po Web Apps OneNote

Aplikacja Microsoft OneNote Web App pozwala przechowywać wszystkie pomysły i informacje w jednym wygodnym miejscu w trybie online. Jest to rozwiązanie przydatne m.in. dla grup studentów przygotowujących się do egzaminów lub osób organizujących projekty. Możliwość równoczesnego edytowania udostępnionego notesu przez wielu członków zespołu przy użyciu aplikacji OneNote Web App i programu OneNote 2010 pozwala zwiększyć wydajność pracy zespołu. Część funkcji znanych z programu OneNote, takich jak znaczniki, style tekstu, sprawdzanie pisowni w trakcie pisania i Autokorekta, poprawia organizację informacji. Aplikacja OneNote Web App umożliwia sprawdzenie, kto wprowadził ostatnią zmianę, a nawet wyświetlenie wcześniejszych wersji stron notesu, dzięki czemu można łatwo śledzić na bieżąco ważne informacje.

Do uruchomienia webowego OneNote’a wystarczy przeglądarka internetowa. Bez problemu możesz otwierać swoje notesu, wprowadzać tekst i go formatować. Co oczywiste, działa kopiowanie i wklejanie, a także przyciski “Wstecz” i “Dalej” znane z desktopowego OneNote’a. Interfejs, podobnie jak w przypadku OneNote 2010, oparty jest na Wstążce. Jeżeli więc znasz już Office’a 2010, OneNote z wersji 365 będzie znajomy jak własna kieszeń. Przeglądarkowy OneNote pozwala na większość funkcji znanych z wersji 2010, w tym wstawianie tabel, obrazków, clipartów czy hiperłączy.

Dzięki pracy w chmurze nie grozi ci awaria komputera czy utrata danych. Notes jest zapisywany na bieżąco. Jeżeli więc twój komputer nagle odmówi posłuszeństwa, twoja praca nie pójdzie na marne. Po otwarciu na nowo notesu zastaniesz go w takim samym stanie, w jakim go zostawiłeś lub zostawiłaś. Webowy OneNote przechowuje historię pracy nad notesem, więc jeżeli popełnisz gdzieś błąd – bez obaw, możesz cofnąć się do dowolnego momentu.

Webowy OneNote umożliwia też wspólną pracę nad danym notesem. Koniec z posyłaniem pomysłów przez pocztę elektroniczną, teraz każdy (komu na to zezwolisz) może zalogować się do twojego notesu i nanieść odpowiednie poprawki. Web App OneNote poinformuje cię kto i jakie naniósł zmiany.