Anonimowi znów atakują, grożą polskiemu rządowi

Internetowi terroryści, nazywający siebie AnonumousWiki, mieli przypuścić ataki na witryny internetowe Biura Ochrony Rządu, Policji, Platformy Obywatelskiej, Ministerstwa Finansów i Sprawiedliwości. Sami pochwalili się tymi informacjami na swoim kanale twitterowym. Podczas gdy rzeczywiście niektóre z tych stron nie działają (np. policji), pozostałe witryny wyglądają na nienaruszony. Tymczasem Anonimowi twierdzą, że uzyskali dostęp do wrażliwych informacji o wysoko postawionych urzędnikach, które zamierzają ujawnić, jeśli rząd podpisze ACTA.
Anonimowi znów atakują, grożą polskiemu rządowi
Anonimowi atakują kolejne rządowe cele

Anonimowi atakują kolejne rządowe cele

Jak mogliśmy (bowiem aktualnie twitter również padł ofiarą ostatnich cyberataków na świecie – jest zbyt obciążony, by można było się na niego dostać) przeczytać na kanale AnonymousWiki, hakerzy chwalą się: “Dzięki naszym działaniom Michał Boni (minister administracji i cyfryzacji) oznajmił, że będzie jutro rozmawiać na temat ACTA z premierem”.

Doskonale jednak wiemy, że Boni już 19 stycznia poinformował o tym, że sprawę należy przedyskutować i zapowiedział ponowną rozmowę z premierem. Co ciekawe, “Anonimowi” zostawili wiadomość dla premiera na stronie makelifeasier.pl. To witryna o nazwie łudząco podobnej do bloga córki premiera – Kasi Tusk. Owy blog ma jednak adres: makelifeeasier.pl.

Czy Anonimowi naprawdę mieliby problem z włamaniem się na oryginalną witrynę bloga?