Diablo 3: zmiany, kolejne opóźnienia, więcej zmian…

Zaczynamy od dosyć smutnej wiadomości – główny producent sprawujący pieczę nad Diablo III, Steve Parker, odchodzi ze swojego stanowiska. Poinformował nas o tym za sprawą swojego konta Twitter, gdzie napisał, że pracował w Blizzardzie 5 lat i był to dla niego wspaniały okres. Powody odejścia nie są znane, niemniej Parker ujawnił, że rozgląda się za innymi, większymi projektami.
Diablo 3: zmiany, kolejne opóźnienia, więcej zmian…

Drugą wiadomością, także nieprzyjemną, jest fakt, iż twórcy planują wprowadzać kolejne poprawki związane z rozgrywką w trzeciej części Diablo. Kilka dni temu mówiło się o zmianach związanych wyłącznie z wersją beta, jednak wygląda na to, że pełną wersję także czekają liczne szlify. Na oficjalnej stronie gry możemy przeczytać:

Podczas prac nad Diablo III zwraca się nam uwagę, że za bardzo grzebiemy w systemach, że gra jest już wystarczająco dobra i powinniśmy ją wypuścić. Doskonale rozumiem tych, którzy tak twierdzą, ale uważam, że są w błędzie. Naszym zadaniem nie jest po prostu wydanie jakiejś tam gry, ale stworzenie kolejnej gry z serii Diablo. Nikt nie będzie pamiętał, że gra się opóźniła, tylko czy jest świetna. Wiemy, że uda nam się stworzyć wspaniałą grę, ale jeszcze nie osiągnęliśmy tego celu. W tej chwili kończymy i szlifujemy zawartość gry, ale przede wszystkim wciąż testujemy kolejne wersje niektórych głównych systemów gry.

” – mówi Jay Wilson z Blizzarda.

Diablo III

Zmian doczeka się między innymi balans rozgrywki, system umiejętności i run, w związku z czym przed Blizzardem jeszcze sporo pracy. Dzień rychłej premiery, na którą tak bardzo liczyliśmy, najprawdopodobniej przeciągnie się zatem w czasie dość znacznie. Data wydania nadal pozostaje więc tajemnicą, a cierpliwość Graczy – jak sądzę – poddawana jest niesamowitej próbie.