Internet Explorer 6 w statystykach poniżej 1 %

Wtedy jeszcze nikt nie miał świadomości jak bardzo zostanie znienawidzona przez twórców stron internetowych. Szybko zdobyła olbrzymią popularność i do dziś wciąż jest używana w przez część internautów. Na szczęście jest ich coraz mniej, ale wiele firm i organizacji przez długi czas trzymała się szóstej edycji IE.
Internet Explorer 6 w statystykach poniżej 1 %

W pewnym momencie nawet Microsoft podjął walkę z IE6 zachęcając wszystkich do porzucenia tej przestarzałej aplikacji. Jak widać akcja jest skuteczna, bowiem poziom popularności Internet Explorer 6 w USA wynosi poniżej 1 %. Microsoft postanowił uczcić chwilę w dosyć specyficzny sposób, co można zobaczyć na poniższym zdjęciu.

W Polsce poziom użytkowników IE6 już od dawna utrzymuje się w okolicach 1 %. W najgorszej sytuacji są Chiny z wynikiem ponad 25 %, Korea Płd. – 7,2 %, Japonia – 5,9 %, Wietnam – 5,5 % oraz Indie – 5,4 %.

Średnia światowa to wciąż 7,7 %

– stan na grudzień 2012. Więcej informacji znajdziecie na

ie6countdown.com

.

O co całe zamieszanie? Chodzi o obsługę nowych standardów. Podczas gdy nowe wersje IE, Chrome, Safari, Opera i Firefox potrafią uruchamiać skomplikowane aplikacje webowe, IE6 jest zdolny do wyświetlania kilku zdjęć, tekstu i Flasha, a to stanowczo za mało jak na dobrą przeglądarkę.