Rewolucja w aplikacjach będzie w telewizji

Po przeżyciu noworocznego kaca zespół Opery wybiera się do Las Vegas na Consumer Electronics Show, by pokazać, czego po rozpoczętym roku mogą spodziewać się konsumenci.
Opera na telewizorach

Opera na telewizorach

– Jeśli Majowie nie pomylili się i 2012 r. będzie końcem wszystkiego, to zaczynamy go od niezłego uderzenia – powiedział Tatsuki Tomita, SVP w Operze. – Zmieniamy sposób korzystanie z telewizji udostępniając aplikacje HTML5 na telewizory, odtwarzacze Blu-Ray i STB na całym świecie. A to tylko część tego, co pokażemy.

W mroźnych skandynawskich warunkach programiści Opery pracowali ostatnio ciężko nad paroma spóźnionymi prezentami świątecznymi dla operatorów i producentów. Oprócz aplikacji telewizyjnych, Opera udoskonala także Opera Devices SDK. Oto, co zrobili norwescy programiści, kiedy inni sączyli drinki:

– Opera Devices SDK z opcją Media Streaming. Przez większość naszego życia jako telewidzowie przywykliśmy do rozpoczynania programów bez komunikatu „buffering”. Ale teraz przy rosnącej liczbie internetowych treści wideo w telewizorach, musimy zadbać, by filmy ładowały się sprawnie. Opera przedstawi więc automatyczną funkcję streamingu, która dostosowuje treści do jakości połączenia. To rozwiązanie wspiera Apple HLS, Microsoft Smooth Streaming i MPEG DASH.

– Wsparcie dla DLNA. Czy nie byłoby wspaniale móc streamować treści z jednego domowego urządzenia na pozostałe? O to właśnie chodzi w DLNA (Digital Living Network Alliance). Dzięki Opera Devices SDK z opcją DLNA można łatwo znaleźć inne certyfikowane przez DLNA urządzenia i udostępniać treści pomiędzy nimi.

0
Źródło: Opera
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.