Twój Festiwal Filmowy 2012 – globalny konkurs YouTube

YouTube i linie lotnicze Emirates, we współpracy z La Biennale di Venezia (Festiwal Filmowy w Wenecji) i Scott Free Productions, ogłaszają Twój Festiwal Filmowy 2012 (Your Film Festival) – międzynarodowy konkurs dla autorów filmowych historii. Dzięki festiwalowi będą oni mogli pokazać swoją twórczość globalnej publiczności, a najlepszy z nich zyska niepowtarzalną okazję rozpoczęcia kariery filmowej.
Dzięki rozwojowi technologii mobilnej wykonywanie filmów oraz ich publikacja stały się bardzo łatwe i wygodne
Dzięki rozwojowi technologii mobilnej wykonywanie filmów oraz ich publikacja stały się bardzo łatwe i wygodne
Wielki konkurs YouTube'a

Wielki konkurs YouTube’a

Twórcy z całego świata zostali zaproszeni do umieszczania na youtube.com/YourFilmFestival swoich 15-minutowych filmów. Wideo może być nagrane w dowolnym formacie, stylu i gatunku. Spośród wszystkich zgłoszeń Scott Free Productions wybierze 50-ciu półfinalistów, na których użytkownicy YouTube będą mogli oddawać swoje głosy, wybierając w ten sposób dziesięciu finalistów. W sierpniu finaliści pojadą do Włoch, gdzie ich prace zostaną pokazane podczas 69. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Zwycięzca Grand Prix zostanie wyłoniony przez specjalne jury i otrzyma 500 tys. dolarów od YouTube na przygotowanie kolejnej produkcji wraz ze Scott Free Productions. Zgłoszenia można wysyłać od 2 lutego do 31 marca 2012.

Celem YouTube jest dostarczanie atrakcyjnych, oryginalnych treści odbiorcom na całym świecie, a Twój Festiwal Filmowy jest kolejnym przykładem naszego zaangażowania w rozwijanie talentów i inwestowania w twórców — powiedział Robert Kyncl, Global Head of Content w YouTube. –

Poprzez ten program, YouTube daje filmowcom możliwość dotarcia do szerokiej publiczności, zaprezentowania swojej pracy podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji i zdobycia nagrody, która może odmienić ich karierę i życie — dodaje Kyncl.

To właśnie od filmu krótkometrażowego 50 lat temu zaczęła się moja kariera. Fantastycznie, że teraz mogę pomagać wschodzącym filmowcom w otwarciu drzwi do przemysłu filmowego — powiedział Ridley Scott

Cieszę się, że po raz kolejny współpracując z YouTube mam możliwość odkrywania wyjątkowych talentów filmowców nowego pokolenia.

Sponsorem tegorocznej edycji festiwalu jest Emirates – jedna z najszybciej rozwijających się linii lotniczych na świecie.

Głównym celem marki jest łączenie ludzi. Jako linia lotnicza umożliwiamy to ludziom z całego świata, stając się zarazem mostem łączącym różne myśli, pomysły i marzenia — powiedział Boutros Boutros, Divisional Senior Vice President, Corporate Communications w Emirates. –

Poprzez sponsorowanie Twojego Festiwalu Filmowego wspieramy młodych filmowców w podróży przez platformę, jaką jest YouTube, do osiągnięcia sukcesu.

Zadowolenie z inicjatywy YouTube oraz Ridleya Scotta wyraził również Alberto Barbera, dyrektor artystyczny Festiwalu Filmowego w Wenecji –

Festiwal ma bogatą historię w odkrywaniu nowych talentów. Dlatego z radością oczekujemy na zgłoszenia młodych artystów z całego świata. — powiedział Barbera.

Twój Festiwal Filmowy to kolejny wśród projektów YouTube, które wspierają sztukę i odkrywają nowe horyzonty filmu czy muzyki. Jest on konsekwencją udanej współpracy z Ridleyem Scottem przy entuzjastycznie przyjętym przez krytyków filmie dokumentalnym Life In A Day

. Z kolei YouTube Symphony Orchestra, YouTube Play i YouTube Space Lab to kolejne przykłady łączenia wideo online z tradycyjną sztuką oraz zaangażowania we wspieranie nauki.