MWC 2012: Adobe Photoshop Touch na iPada już dostępny

Adobe Photoshop Touch
MWC 2012: Adobe Photoshop Touch na iPada już dostępny

Adobe Photoshop Touch

Photoshop Touch umożliwia łączenie wielu fotografii w wielowarstwowe obrazy, wprowadzanie w nich zmian za pomocą podstawowych funkcji edycji oraz stosowanie efektów profesjonalnych podczas tworzenia ozdobnych elementów graficznych, retuszowania fotografii, malowania, szkicowania pomysłów itp. Narzędzie Scribble Selection Tool ułatwia ekstrakcję obiektów z obrazu: wystarczy “zabazgrać” wybrany element, aby go zachować lub usunąć. Za pomocą znanej z programu Photoshop technologii Refine Edge można bez problemu zaznaczyć nawet obszary z nieostrymi krawędziami. Photoshop Touch pomaga również w szybkim wyszukiwaniu i udostępnianiu obrazów w integracji z serwisami Facebook oraz Google Image Search.

Użytkownicy będą zaskoczeni tym, co mogą stworzyć na iPadach za pomocą programu Photoshop Touch” – powiedział David Wadhwani, wiceprezes i dyrektor generalny działu mediów cyfrowych (Digital Media Business Unit) firmy Adobe. “Photoshop Touch łączy magię Photoshopa z wygodą tabletu. W rezultacie miliony ludzi będą mogły edytować obrazy palcami”.

Adobe Photoshop Touch oferuje atrakcyjne funkcje programu Photoshop dostosowane do iPada, co stanowi ogromne udogodnienie” – powiedział Brian Yap, dyrektor kreatywny firmy Boxing Clever. “Photoshop Touch oferuje prawie wszystkie funkcje, które mogłem sobie wyobrazić w takiej aplikacji, np. określanie głębokości warstw, narzędzie do ekstrakcji i funkcję zaniku“.

Uwielbiam pracować na tablecie. Program Adobe Photoshop Touch umożliwił mi tworzenie obrazów za pomocą znanych narzędzi w inny sposób, w bardziej swobodnej przestrzeni roboczej. Znów poczułem, że jest to bardziej zabawa niż praca” – powiedział Dan Marcolino, właściciel firmy Marcolina Design & MarcolinaSlate.

Wraz z moim zespołem poddaliśmy Photoshop Touch ciężkim testom, które program zdał znakomicie jako szybkie narzędzie wykorzystywane w trakcie sesji zdjęciowych” – powiedział Tyler Stableford, fotograf i dyrektor Tyler Stableford Photography + Film. – “Zawsze wtedy, gdy robisz zdjęcia w czasie tak zwanej złotej godziny, to czas jest najważniejszy. Dzięki bezprzewodowemu połączeniu dyrektor artystyczny i ja możemy umieścić fotografie, jako warstwę projektu graficznego przygotowanego dla klienta, natychmiast po ich zrobieniu. To się bardzo przydaje podczas robienia zdjęć na okładki katalogów.”

Oprócz oprogramowania Photoshop Touch w najbliższych miesiącach Adobe wprowadzi na rynek również następujące aplikacje dotykowe do iPada: Adobe Collage do tworzenia tzw. ścian klimatów (moodboards), Adobe Debut do prezentacji i przeglądania prac, Adobe Ideas do szkicowania, Adobe Kuler do analizowania tematów kolorystycznych oraz Adobe Proto do tworzenia prototypów stron WWW i aplikacji mobilnych.