Okazało się, że wszyscy czekali na wersję na PC.

Okazało się, że wszyscy czekali na wersję na PC.

Wygląda na to, że inwestycja mająca na celu przekonwertowanie starego, konsolowego Alana Wake’a na wersję pecetową była opłacalna. Autorzy ujawnili bowiem, że gra w zaledwie ciągu zaledwie dwóch dni obecności na platformie Valve zaczęła już przynosić zyski.

Przedstawiciel studia Remedy – Aki Järvilehto – zdradził naoficjalnym forum omawianej produkcji, że deweloperzy są bardzo zadowoleni ze sprzedaży Alana Wake’a. A to, że znalazł się on na szczycie najchętniej kupowanych tytułów na Steam, jest rzeczą niesamowicie pozytywną. Jak stwierdził zresztą Järvilehto:

“Odzyskaliśmy środki zainwestowane w produkcję i marketing w ciągu pierwszych 48 godzin. I tak, jesteśmy bardzo podekscytowani platformą PC.”

Jeżeli wątpiliście, czy emocjonująca historia pisarza w wersji przeznaczonej na komputery stacjonarne dobrze się sprzeda, to byliście w błędzie. Warto zaznaczyć także, że w statystyki nie wliczono jeszcze pudełkowej wersji wspomnianej produkcji, która ukaże się dopiero na początku przyszłego miesiąca.

A tak między nami – ja też wątpiłem… 🙂

Alan Wake’s American Nightmare, będący czymś na zasadzie bardziej rozbudowanego dodatku, zadebiutuje natomiast już za dwa dni w usłudze Xbox Live i będzie kosztować nas 1200 punktów Microsoftu.

Więcej recenzji i zapowiedzi gier na: