Przewodnik po Web Apps Excel

Przewodnik po Web Apps Excel

Dzięki aplikacji Microsoft Excel Web App takie zadania jak aktualizowanie budżetu z członkami zespołu czy śledzenie planu ćwiczeń w podróży jest niezwykle proste. Umożliwia ona również równoczesne edytowanie jednego skoroszytu przez wielu użytkowników znajdujących się w jednym budynku lub w różnych miejscach świata oraz wyświetlanie aktualizacji wykresów, formatowania warunkowego, a nawet nowych wykresów przebiegu w czasie podczas sortowania kolumn i edytowania formuł. Ponadto są dostępne listy IntelliSense, które umożliwiają tworzenie wielu funkcji znanych z programu Excel.

Do uruchomienia webowego Excela wystarczy przeglądarka internetowa. Bez problemu możesz otwierać swoje arkusze przetrzymywane w firmowej chmurze, przeglądać je, edytować, stosować sortowanie, filtry, wyszukiwarkę czy przeliczać nowe formuły, a nawet kopiować je do innych arkuszy czy aplikacji czy wreszcie stosować formatowanie. Webowy Excel przechowuje historię pracy nad dokumentem, więc jeżeli popełnisz gdzieś błąd – bez obaw, możesz cofnąć się do dowolnego momentu.

Dzięki pracy w chmurze nie grozi ci awaria komputera czy utrata danych. Arkusz jest zapisywany na bieżąco. Jeżeli więc twój komputer nagle odmówi posłuszeństwa, twoja praca nie pójdzie na marne. Po otwarciu na nowo arkusza zastaniesz go w takim samym stanie, w jakim go zostawiłeś lub zostawiłaś.

Webowy Excel umożliwia też wspólną pracę nad danym arkuszem. Koniec z posyłaniem dokumentów przez pocztę elektroniczną, teraz każdy (komu na to zezwolisz) może zalogować się do twojego arkusza i nanieść odpowiednie poprawki. Web App Excel poinformuje cię kto i jakie naniósł zmiany.