Laptop, który wytrzyma 32 godziny pracy

Laptop, który wytrzyma 32 godziny pracy

Na pewno byłoby prościej i łatwiej, ale nie musimy czekać kolejnych lat na takie rozwiązania, bo jak deklaruje HP udało im się to osiągnąć. Podczas prezentacji w garażu gdzie założona była firma przez Billa Hewletta i Dave’a Packarda, Dr John Woźniak przedstawił historię firmy i opowiedział o nowej baterii. Filmy znajdziecie poniżej, niestety są po angielsku i trwają w sumie około godziny, ale warto się z nimi zapoznać.

Hewlett-Packard tak opisał wymagania do osiągnięcia tak dobrego czasu na swojej stronie:

Laptop z 9 komorową baterią (100 Whr) litowo-jonową jest wstanie wytrzymać aż do 32 godzin, pod warunkiem że będzie dodamy do niego BB09 Ultra Extended Life Notebook Battery. Dodatkowo wymagane będą najnowsze sterowniki Intela, zaktualizowany BIOS HP. Konfiguracja sprzętowa musi zawierać również grafikę od Intela, 160GB dysk SSD, wyświetlacz HP LED HD a system operacyjnym powinien być Windows 7. Okres życia baterii może być oczywiście różny od konfiguracji laptopa, jego użycia oraz ustawień zarządzania energią. Maksymalna pojemność baterii z czasem i użyciem oczywiście będzie się zmniejszać.

To oczywiście działanie typowo piarowe, bo już przy samej konfiguracji modelu dostępnego z tak dużą baterią, maksymalny podany czas pracy wynosi 13 godzin 45 min, co i tak jest moim zdaniem dobrym wynikiem. Musimy poczekać na testy żeby potwierdzić rewelacje zaprezentowane przez HP.

Więcej:HPnetbooki