Przesyłaj bezprzewodowo pliki 1000 razy szybciej niż przez Bluetooth 2.0!

VIRTUS to nowa technologia bezprzewodowego przesyłania danych, która może osiągać prędkości na poziomie 2 Gigabitów na sekundę. To oznacza, że 8-gigabajtowy film prześlemy między dwoma mobilnymi urządzeniami w zaledwie 30 sekund. Sam układ jest w zasadzie mikrochipem, który transmituje dane w dużych pakietach za pomocą fal milimetrowych (EHF – Extremely High Frequency). Chipset, który pracuje w częstotliwości 60 GHz, składa się z trzech komponentów – anteny, transceivera (nadajnik + odbiornik) oraz procesora sygnału. Zastosowań dla nowej technologii jest cała masa, zaczynając od komunikacji między urządzeniami mobilnymi, przez streaming materiałów filmowych w rozdzielczości HD, a kończąc na multi-playerowej grze w czasie rzeczywistym.
Przesyłaj bezprzewodowo pliki 1000 razy szybciej niż przez Bluetooth 2.0!
Bluetooth odejdzie na emeryturę?

Bluetooth odejdzie na emeryturę?

Dla porównania, w standardzie Bluetooth 2.0 dane przesyłamy z prędkością 2 Mbps, przez Bluetooth 3.0 -z transferem 24 Mbps, a przy pomocy Bluetootha 3.1 prędkość przesyłu wynosi 40 Mbps. W technologii VIRTUS, uzyskiwane prędkości to około 2048 Mbps.

Za nowym układem stoi zespół z singapurskiego Nanyang Technological University, pod przewodnictwem profesora Yeo Kiat Senga.