Firefox zaczyna działać wolno? Użyj nowego przycisku Reset

Niestety każdy z nich zostawia w profilu przeglądarki olbrzymie ilości niepotrzebnych danych. To powoduje, że bardzo szybka aplikacja po kilku miesiącach może uruchamiać się nieznośnie długo i sprawiać wrażenie bardzo ociężałej.
Firefox zaczyna działać wolno? Użyj nowego przycisku Reset

Jak widać ten problem zaczął doskwierać również Mozilli, która postanowiła coś z tym zrobić. Rozwiązaniem jest nowy przycisk Reset Firefox, który pojawi się po kliknięciu w menu Firefox, a następnie wybraniu Informacje dla pomocy technicznej .

Uruchomienie nowej funkcji spowoduje wyczyszczenie profilu i po uruchomieniu przeglądarka będzie działał tak szybko, jakby właśnie została zainstalowana. Jednak, aby nie tracić wszystkich danych, Firefox zachowa ciasteczka, historię, dane formularzy, hasła oraz zakładki.

Znikną natomiast rozszerzenia, synchronizacja otwarte karty i grupy kart.

Funkcja dostępna jest póki co tylko w gałęzi Beta (obecnie wersja 13), więc trafi do najbliższego stabilnego wydania. Programiści ostrzegają, że gdy korzystamy z kanału Aurora, lepiej nie korzystać z przycisku Reset, gdyż może nie działać prawidłowo. Zainteresowani?