E3 2012: SmartGlass to rewolucja w salonie, którą od dawna obiecywał Microsoft

SmartGlass to niemała rewolucja w świecie Xboxa. Darmowa aplikacja na urządzenia mobilne w znaczny sposób zwiększy możliwości twojej konsoli do gier.

SmartGlass to technika łączenia konsoli Xbox 360 z urządzeniami z Windows 8, Windows Phone i „innymi systemami” (czyli, jak zakładamy, z Androidem i iOS-em), dzięki czemu będzie można współdzielić treści między nimi, w podobny sposób, jak robi to AirPlay od Apple’a. Przykładowo, oglądasz sobie film, wypożyczony za pomocą Xboxa, na ekranie twojego telewizora, ale musisz wyjść z domu. Bierzesz ze sobą tablet, i ten sam film oglądasz dalej od momentu, na którym skończyłeś.

SmartGlass potrafi jednak znacznie więcej, pod warunkiem, że gry i multimedia będą obsługiwać jego możliwości. Jako przykład, Microsoft zademonstrował serial Grę o Tron oraz grę Halo 4. W pierwszym przypadku SmartGlass uzupełnia informacje na ekranie o dodatkowe treści, jak na przykład mapę pokazującą gdzie aktualnie rozgrywa się akcja serialu. Oglądasz mecz w piłkę nożną? Na SmartGlass przejrzysz informacje o pozycji drużyn w ligach, przeanalizujesz skład drużyny, i tak dalej.

SmartGlass to też Internet Explorer wbudowany w konsolę. Przeglądarka ma być szybka, płynna, w pełni obsługiwać najnowsze standardy webowe.

Będzie można nią sterować zarówno za pomocą aplikacji SmartGlass, jak i kontrolera Kinect.

Wszystkie te nowości będą udostępnione za darmo wszystkim posiadaczom konsoli Xbox 360.

0
Źródło: Neogamr
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.