iHome. W tym domu nawet wodę spuszcza się z iPhone’a.

No dobra, z tym spuszczaniem wody to żart, ale zarządzanie bezpieczeństwem budynku, oświetleniem, zasłonami, ogrzewaniem, wentylacją, klimatyzacją czy multimediami oraz monitoringiem z poziomu iPhone'a czy iPada to tylko niektóre możliwości ekskluzywnego osiedla inteligentnych domów – Rezydencje Pałacowa.

Rezydencje Pałacowa to pierwsze w Polsce osiedle domów, których system zdalnego zarządzania, stworzony przez firmę Intelyo, powstał we współpracy z autoryzowanym sprzedawcą Apple – firmą Hi-Ton. W praktyce oznacza to, że wszystkie inteligentne funkcje oraz monitoring domu dostępne będą z poziomu aplikacji dla systemu iOS, w oparciu o który funkcjonują iPhone i iPad. To wypełnione technologią XXI wieku modernistyczne osiedle powstaje w Wilanowie, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Natolińskiego i dynamicznie rozwijającego się Miasteczka Wilanów.

Zaprojektowany przez nas system to kompleksowe, ale jednocześnie otwarte na modyfikacje i personalizację rozwiązanie, dzięki któremu mieszkańcy osiedla Rezydencje Pałacowa będą mogli sprawować pełną kontrolę nad wszystkimi funkcjonalnościami domu. To znacznie wzmocni ich poczucie bezpieczeństwa oraz znacznie poprawi komfort życia. Zastosowanie zintegrowanego systemu zarządzania domem Intelyo pozwala także na minimalizację zużycia energii elektrycznej i cieplnej — wyjaśnia Paweł Okoń, Prezes Zarządu, Intelyo.

Za projekt osiedla Rezydencje Pałacowa odpowiada w całości polski architekt urodzony w Wielkiej Brytanii, Andrzej Michalik, który od 35 lat tworzy nowoczesne przestrzenie rezydencjalne i komercyjne zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Jednym z najgłośniejszych projektów zarządzanej przez niego pracowni PRC Architekci jest projekt rewitalizacji warszawskiego zakładu Fabryki Norblina w postaci nowoczesnego centrum usługowo-finansowego. Za aranżację wnętrz domów odpowiada studio Space.

0
Źródło: Real Management
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.