Ponad 1,7 miliona sprzedanych Wiedźminów 2

Najważniejszym wydarzeniem wczorajszej konferencji było ujawnienie pierwszych szczegółów dotyczących nowej superprodukcji studia. Spółka wspólnie z legendą gier RPG – Mikiem Pondsmithem, tworzy grę wideo mającą konkurować z największymi światowymi hitami opartą na wylicencjonowanym popularnym systemie Cyberpunk. Nowy projekt studia CD Projekt RED to nieliniowa, rozbudowana gra osadzona w futurystycznym świecie. Gracze będą odkrywali mroczne uniwersum wcielając się w postać należącą do wybranej przez siebie klasy. Stworzonemu bohaterowi będzie można dodatkowo zmodyfikować ciało, wyposażyć go w cybernetyczne implanty oraz różnorodne bronie.
Ponad 1,7 miliona sprzedanych Wiedźminów 2
Spory sukces CD Projektu

Spory sukces CD Projektu

Oznacza to, że CD Projekt RED pracuje równolegle nad dwoma dużych produkcjami – nieogłoszonym jeszcze RPG-iem umieszczonym w uniwersum Wiedźmina oraz nowym tytułem z gatunku cyberpunk, którego tworzeniem zajmuje się nowy zespół złożony głównie z deweloperów odpowiedzialnych za sukces poprzednich Wiedźminów.

Spółka CD Projekt RED podsumowała również dotychczasową sprzedaż swojego flagowego tytułu, czyli Wiedźmina 2. Gra w wersji na komputery PC ukazała się 17 maja 2011 roku, natomiast edycja rozszerzona wydana na konsolę Xbox 360 i PC została wydana 17 kwietnia obecnego roku. Do tej pory sprzedaż tego tytułu przekroczyła 1,7 mln sztuk, z czego 520 tys. to wersje konsolowe. W trzecim kwartale tego roku gra na konsole Microsoftu ma się ukazać również w Japonii.

Notowane na warszawskiej giełdzie studio poinformowało również o planowanej premierze Wiedźmina 2 w wersji na komputery Apple. Ma do niej dojść jeszcze w trzecim kwartale tego roku.

Motorem tegorocznego wzrostu wyników naszej grupy będzie w pierwszej kolejności sprzedaż Wiedźmina 2 w szczególności na konsolę Xbox 360. Cały czas rośnie znaczenie sprzedaży innych gier poprzez nasz serwis GOG.com, który zgodnie z planem rozwija się bardzo dynamicznie — mówi Adam Kiciński Prezes CD Projekt RED.

Po ostatnio przeprowadzonej kampanii promocyjnej liczba użytkowników wzrosła skokowo o 30 proc. GOG.com wprowadził również do swojego portfolio kolejne kultowe gry takie jak trzy pierwsze części serii Tomb Raider, czy Colonization. W sprzedaży pojawią się również Retro City Rampage, Tiny and Big i Resonanse.

Prowadzący działalność wydawniczą w Polsce CD Projekt podczas konferencji podsumował najważniejsze wydarzenie pierwszego półrocza jakim była premiera gry Diablo 3. Podczas nocnej sprzedaży pierwszego dnia w ręce graczy trafiło 17 tys. sztuk tego tytułu. Dodatkowo władze spółki zapowiedziały, że jeszcze w tym roku portfolio CD Projekt wzbogaci się o ofertę filmów popularno-naukowych na DVD i Blu-Ray pod marką Discovery.