AutoMapa dla Androida pojawi się lada chwila

Producenci AutoMapy rozpoczęli finalną serię testów najpopularniejszej polskiej aplikacji nawigacyjnej, przeznaczonej w wersji dla platformy Android. AutoMapa Android Polska ma status Release Candidate i jest ostatnim krokiem do udostępnienia użytkownikom finalnej wersji produktu. Po raz pierwszy, AutoMapę Android RC1 można pobrać zarówno ze strony AutoMapa.pl jak i ze sklepu Google Play.
AutoMapa dla Androida pojawi się lada chwila
AutoMapa dla Androida

AutoMapa dla Androida

AutoMapa Android oferowana będzie w znanym z Apple Store modelu subskrypcyjnym. Starter AutoMapy Android w cenie 4.99 pln umożliwia korzystanie ze wszystkich funkcji programu przez 7 dni. W tym również z technologii LiveDrive! pozwalającej na nawigację z uwzględnieniem aktualnej sytuacji drogowej.

Po tym okresie, analogicznie jak w przypadku AutoMapy dostępnej dla iPhone i iPad, użytkownik może, zależnie od swoich potrzeb, wykupić licencje czasową na 7 dni (19.99 zł), 90 dni (59.99 zł) lub na rok (119.99 zł).

W okresie trwania testów powyższe cen zostały znacznie obniżone do 4.99 pln (1/4 ceny) za licencje 7 dniową i 19.99 (1/3 ceny) za licencje 90 dniową.

Licencje wykupione w trakcie trwania testów zachowają swoją ważność również po publikacji finalnego produktu.

Po wygaśnięciu subskrypcji, użytkownicy nadal mogą korzystać z przeglądarki mapy oraz pełnej bazy Użytecznych Punktów (POI).

AutoMapa Android to połączenie map w technologii off-line i danych drogowych on-line. Mapy dostępne są zawsze. Nawet, gdy nie ma zasięgu ani GSM ani Wi-Fi. Jednak posiadając dostęp do sieci, kierowcy otrzymują wsparcie technologii LiveDrive! pozwalającej na nawigację z uwzględnieniem aktualnej sytuacji drogowej, korków i mechanizmów pozwalających na automatyczną zmianę kierunkowości ulic czy ich czasowe zamykanie i otwieranie.

Udostępniona wersja AutoMapy Android zawiera mapy Polski w specyfikacji 2012.06. Pojawia się w nich ponad 3300 kilometrów nowych dróg oraz inwestycji, w tym znaczna część gotowych do odblokowania poprzez technologię LiveDrive! w chwili ich faktycznego oddania do użytku. Dodatkowo, blisko 3000 kolejnych miejscowości zyskało precyzyjne dane o organizacji ruchu a także uwzględniono tysiące nowych danych zgłoszonych zarówno przez użytkowników AutoMapy, jak i osoby aktywnie korzystające z serwisów Targeo.pl i Miplo. Między innymi dzięki temu liczba Użytecznych Punktów (POI) znacznie przekroczyła poziom 640 tysięcy a mapy wzbogaciły się o wiele szczegółowych danych. Mapy te wykorzystywane są jednocześnie w serwisie lokalizacyjnym Targeo.pl. Dzięki nim, aktualizacja danych o ruchu drogowym wykorzystywanych przez system AutoMapa/ Targeo Traffic będzie szybsza i sprawniejsza. Jak zawsze, na stronach Targeo.pl możliwe jest również sprawdzenie aktualnego natężenia ruchu drogowego oraz prognoz na kolejny dzień.

AutoMapa Android dostępna jest zarówno w sklepie Google Play, jak i na stronie www.AutoMapa.pl.