Mobilna aplikacja pomaga udzielać pierwszej pomocy

Użytkownicy smartfonów i tabletów będą mogli korzystać z profesjonalnych wskazówek, jak postępować z osobą poszkodowaną w nagłych wypadkach. Patronem merytorycznym akcji jest Grupa Lux Med. Projekt zrealizowała agencja marketingu mobilnego Looksoft.

„Pierwsza pomoc” zawiera szereg instrukcji dotyczących zachowania wobec nieprzytomnego człowieka i przeprowadzania akcji reanimacyjnej. W aplikacji zamieszczono również profesjonalne wskazówki jak zareagować w przypadku zatruć, oparzeń, czy odmrożeń. Ponadto można dowiedzieć się jak pomóc osobie porażonej prądem, albo nieprzytomnej, która ma drgawki.

Aplikacja jest łatwa w użyciu i prowadzi użytkownika przez kolejne etapy. Użytkownicy mają w ręku praktyczny poradnik jak udzielać pierwszej pomocy rannym i kontuzjowanym. Pomocne są grafiki instruktażowe dotyczące np. reanimacji, czy tamowania krwotoku. Do programu można wprowadzić także numer, na który należy zadzwonić w przypadku urazu właściciela telefonu. W aplikacji znajdziemy również informacje o placówkach medycznych i mapę lokalizacyjną, a także link do Polskiej Rady Resuscytacji nt. aktualnych wytycznych resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

„Na świecie coraz więcej aplikacji mobilnych tworzy się na potrzeby medycyny. Ich zadaniem jest wspieranie chorych w codziennym przebiegu leczenia, a także lekarzy w stawianiu diagnozy. Pierwsza Pomoc to aplikacja praktycznie dla wszystkich i nigdy nie wiadomo kiedy wiedza w niej zawarta może być dla nas krytyczna. Nie ukrywam, że z przekazem poprzez aplikację łatwiej trafić do młodych ludzi, którzy z pewnością chętniej sięgną po telefon niż po książkę na temat Pierwszej Pomocy” – mówi Łukasz Makowski, prezes zarządu Looksoft – „Looksoft chce być aktywnym uczestnikiem rynku usług aplikacji mobilnych dla sektora medycznego w Polsce. Zagranicą to już bardzo rozwinięta branża. Będziemy aktywnie podążać za trendami rynku światowego, by zdobyć pozycję lidera w naszym kraju”.

Z uwagi na specyfikę branży, Looksoft przykłada dużą wagę, aby tworzone aplikacje były bardzo dobrze przygotowane od strony merytorycznej. Dlatego firma wspiera się komórką badawczą, która dysponuje wiedzą w zakresie danej choroby. Wszystkie programy na urządzenia mobilne powstają we współpracy z ekspertem w danej dziedzinie nauk medycznych bądź podmiotem, którego renoma i źródła wiedzy są, zdaniem Looksoftu, najwyższej jakości.

„Jako firma medyczna od wielu lat świadcząca opiekę pacjentom m.in. w stanach nagłych zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest udzielenie pierwszej pomocy, zanim na miejsce wypadku dotrze zespół ratunkowy. Często decyduje to o przeżyciu poszkodowanego. Zaangażowaliśmy się w projekt aby wspólnie stworzyć narzędzie, które pomoże każdemu w prawidłowym udzieleniu pierwszej pomocy bez względu na czas i miejsce zdarzenia.” – powiedział Maciej Pająk, Dyrektor Wyjazdowej Pomocy Doraźnej Grupy Lux Med

Agencja marketingu mobilnego Looksoft przygotowuje obecnie kilka programów dedykowanych różnym problemom zdrowotnym. Między innymi dla cukrzyków, osób z upośledzeniem słuchu, chorych z problemami kardiologicznym i cierpiących na stwardnienie rozsiane.

Aplikacja „Pierwsza Pomoc” jest dostępna bezpłatnie na smartfony i tablety obsługujące wszystkie popularne operacyjne systemy mobilne.

0
Źródło: Looksoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.