Pożegnajmy Microsoft Flight

Pożegnajmy Microsoft Flight

Microsoft rozpoczął redukcję zatrudnienia w firmie odpowiedzialnej za stworzenie i utrzymywanie przy życiu darmowego symulatora lotu Microsoft Flight, który pojawił się

29 lutego 2012

roku na PC. Produkcja jeszcze wczoraj rano dostała nową aktualizację – niewielki samolot Deluxe Carbon Cub. W poprzednich tygodniach pojawiały się inne płatne samoloty i dodatki dostępne na Games for Windows –LIVE Marketplace.

test

Nie wiadomo jak długo Microsoft Flight pozostanie przy życiu, ale nie powinniśmy się spodziewać żadnych rozszerzeń. Powodem zamknięcia projektu musiało być zbyt małe zainteresowanie produktem, a w szczególności DLC.

Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że Microsoft wstrzymał prace nad niezapowiedzianą jeszcze grą określaną mianem Projektu Columbia. Miał to być produkt na Kinecta. Czy też związany z samolotami? Pozostanie to tajemnicą.

Microsoft od początku lat osiemdziesiątych tworzył symulatory lotu – pierwsza gra z serii Microsoft Flight Simulator pojawiła się w 1982 roku. Ostatni tytuł, nie licząc darmowego Microsoft Flight, to Flight Simulator X wydany w 2006 roku. Swoją drogą – jest to nadal dobry, grywalny symulator dostępny w sklepach za przeszło 100 złotych. Cena niezwykła jak za pecetową grę sprzed pięciu lat.