Glympse – pokaż gdzie jesteś. W 10 sekund.

Glympse – pokaż gdzie jesteś. W 10 sekund.

Pobierz bezpłatną aplikację Glympse z Google Play

Glympse jest inny. Po pierwsze – nie wymaga zakładania żadnego konta, łączenia konta z Facebookiem, Twitterem, czy kontem premium na 4chanie. Aplikacja nie posiada także miliona funkcji, nie pozwala na zmianę tapety w zależności od tego, czy aktualnie przebywam w pracy, w domu, czy gdziekolwiek. Pozwala za to na błyskawiczne udostępnianie swojej lokalizacji. Czasowo i wybranym osobom. Umówiliście się ze znajomymi w miejscu na tyle egzotycznym, że ciężko wytłumaczyć, gdzie konkretnie się ono znajduje? Wystarczy uruchomić aplikację, udostępnić naszą lokalizację, wysyłając wiadomość do wybranych osób, bądź osoby przy użyciu: archaicznej wiadomości sms, wiadomości na twitterze, facebooku, e-maila, jako kod QR… opcji jest więcej, niż normalny użytkownik, który chciałby w szybki sposób udostępnić swoją lokalizację potrzebuje. Wiadomość przekazywana jest w formie linka do strony internetowej, przedstawionej na powyższym zrzucie ekranu. Jedynym minusem jest to, że gdy chcemy sprawdzić otrzymaną od naszego znajomego lokalizację, musimy zainstalować Glympse’a u siebie. Aplikacja jest w pełni darmowa i zajmuje raptem 1,9Mb, więc nie jest to nic strasznego.

Podobną funkcjonalność oferuje sam system Android, poprzez udostępnianie swojej lokalizacji na mapach Google. Z tym, że albo lubimy kogoś na tyle, że nie przeszkadza nam fakt, że już zawsze będzie wiedział gdzie się znajdujemy, albo za każdym razem, kiedy nie potrzebujemy już udostępniać naszej lokalizacji, trzeba grzebać w ustawieniach. Glympse od razu zakłada, że “to tylko na chwilę” – najdłuższy okres udostępniania lokalizacji, na który pozwala aplikacja to 4 godziny. W sam raz, żeby śledzić swoje dziecko w drodze do szkoły, znajomych wracających Zakopianką z wakacji… istnieje trochę możliwości. Osobiście chciałbym, żeby firmy kurierskie zaczęły korzystać z takiej funkcji – twoja przesyłka dotrze do Ciebie w przeciągu 4 godzin, a tutaj możesz sprawdzić, gdzie aktualnie się znajduje.

Pobierz bezpłatną aplikację Glympse z Google Play

Podsumowanie:

  • Cena: bezpłatna
  • Wymagania:Android 1.5 lub nowszy
  • Rozmiar:1,9Mb
  • Podsumowanie:Fajny i użyteczny pomysł opakowany w wygodną w użyciu aplikację, której użyjesz rzadziej niż trzy razy w miesiącu. Za to w momentach, w których będzie potrzebna, sprawdzi się świetnie.