Grając w Diablo 3 zarobił ponad 10 tysięcy dolarów.

Grając w Diablo 3 zarobił ponad 10 tysięcy dolarów.

Użytkownik o pseudonimie “WishboneTheDog” choć nie zdradził dokładnych opisów przedmiotów i technik sprzedaży to twierdził, że zarobił od momentu premiery Diablo 3 ponad 10 tysięcy dolarów. Niemal całość zarobił za pośrednictwem domu aukcyjnego gry, w którym przedmioty, za pośrednictwem systemu PayPal można wymieniać na gotówkę. Całkiem niezły zysk, biorąc pod uwagę, że jedyne koszty jakie poniósł WishboneTheDog to kupno Diablo 3 za 60$ i rachunki za energię.

Większość osób handlujących przedmiotami korzysta z Gold Auction House (wymiana przedmiotów na walutę obowiązującą w grze – tj. złoto). Z Real Money Auction House (wymiana przedmiotów na prawdziwe pieniądze) korzysta mniej osób.

“Po prostu utrzymuję równowagę pomiędzy wartością przedmiotów i złotem. Staram się mieć wystarczająco złota by kupić niedowartościowane przedmioty w grze. Na rynku są przedmioty warte 1,5 miliarda, chcę być w stanie kupić je za 600 tysięcy jeśli będzie to konieczne.” — napisał WishboneTheDog.

Aktualnie handluje on jedynie najlepszymi przedmiotami – niczym wartym mniej niż 50 milionów złota – a najdroższe przedmioty są sprzedawane za 1,5 miliarda złota. O ile handel nieco zwolnił od czasu premiery gry to WishboneTheDog spodziewa się, że znów przyśpieszy, gdy do gry zostanie dodany tryb PvP. Link do tematu na Reddicie