MMO Star Wars: The Old Republic będzie darmowe.

MMO Star Wars: The Old Republic będzie darmowe.

Po początkowo wielkim zainteresowaniu grą (posiadała ponad 1 milion graczy opłacających abonament) w ciągu kilku miesięcy z serwerów zniknęła prawie połowa użytkowników. 40% z nich orzekło, że jest to spowodowane właśnie miesięczną subskrybcją. Wielu zadeklarowało, że wróciliby do gry, gdyby była ona darmowa.

Okazuje się, że można. Jak podaje

Gameinformer

BioWare od samego początku planowało oprzeć grę na modelu Free to play i było dla nich tylko kwestią czasu kiedy się na to zdecydują. Cóż, napewno taka informacja ucieszy lojalnych subskrybentów, którzy regularnie opłacali abonament… Jesienią dostęp do gry stanie się darmowy, jendak jak to w modelu F2P bywa, nie dostaniemy wszystkiego na tacy. Użytkownicy darmowych kont będą mogli dobić wszystkimi 8 klasami

do 50 poziomu

– czyli poznać całą linię fabularną. Uczestnictwo w niektórych elementach gry m.inn. w bitwach PvP będzie jednak w pewnym stopniu ograniczone – niestety nie podano jeszcze bliższych informacji.

Dotychczasowi subskrybenci otrzymają specjalną walutę “cartel coins”, którą będą mogli przeznaczyć w nadchodzących mikrotransakcjach na wszelakie ulepszenia broni czy kwestie kosmetyczne. Dodatkowo ci, którzy zdecydują się dalej opłacać miesięczny abonament (bo taka opcja nie zniknie) będą otrzymywali dostęp do co 6-tygodniowych eventów czy też misji dodatkowych.