TeamViewer – zdalny dostęp do peceta przez telefon

TeamViewer – zdalny dostęp do peceta przez telefon

Pobierz aplikację TeamViewer z Google Play

TeamViewer, którego znacie z pecetów, przydaje się do przenoszenia danych między komputerami, zdalnej kontroli aplikacji, prowadzenia konferencji audio-wideo, wirtualnych szkoleń, czy w końcu: do zdalnego serwisowania komputerów. Aplikacja pozwala na nawiązywanie szyfrowanych połączeń VPN, na zdalną kontrolę aplikacji poprzez Vista Secure Desktop (UAC) i tak dalej i tak dalej.

Pisząc całkiem szczerze, TeamViewer pozwala na naprawdę wygodny, zdalny dostęp do komputera, co realnie przekłada się na liczbę użytkowników tego programu. I to właśnie dla nich, powstała aplikacja na systemy Android, którą najlepiej traktować jako rozszerzenie funkcjonalności TeamViewera (choć i tak jest to jedna z najlepszych aplikacji mobilnych na ten system). Apka pozwala zrobić na komputerze wszystko, twórcy pomyśleli o takich “drobiazgach” jak dostosowanie klawiatury ekranowej (przyciski specjalne – Windows, Ctr, Alt, etc) i dba o bezpieczeństwo połączenia między komputerem a telefonem, oferując kodowanie sesji kluczem 256 Bit AES (można go zmienić na 1024 Bit RSA).

Aplikacja jest w pełni darmowa do użytku domowego, a oto co należy zrobić, żeby z niej korzystać:

  1. Zainstaluj TeamViewera z Google Play i uruchom go.
  2. Zainstaluj pełną wersję TeamViewera na swoim komputerze (pobierz ją ze strony www.teamviewer.com) i uruchom ją.
  3. Wprowadź identyfikator i hasło TeamViewera zainstalowanego na komputerze do aplikacji TeamViewer na urządzeniu Android i nawiąż połączenie.

Pobierz aplikację TeamViewer z Google Play