5 najlepszych aplikacji na Androida w trzecim tygodniu września 2012

5 najlepszych aplikacji na Androida w trzecim tygodniu września 2012

TriggerTrap

Pobierz TriggerTrap z Google Play

Coś dla profesjonalistów. TriggerTrap umożliwia kontrolowanie lustrzanki za pomocą urządzenia z Androidem i nie ogranicza się to do zdalnego wciskania spustu migawki. Gdyby tak było, nikt nie zapłaciłby 15zł za samą aplikację i 10$ (+koszty przesyłki) urządzenia, które trzeba podłączyć do naszego aparatu (i Androida) w celu przejęcia nad nim kontroli. Produkt ten skierowany jest głównie do osób zajmujących się tworzeniem filmów poklatkowych (timelapse). Przed zakupem zarówno aplikacji jak i przejściówki do lustrzanki, radzimy odwiedzić stronę produktu i sprawdzić, czy nasz aparat jest kompatybilny z urządzeniem: https://triggertrap.com/is-my-camera-supported/ Podsumowanie:

 • Cena:14,99zł za aplikację + 9,99$ za urządzenie do połączenia naszego telefonu z lustrzanką
 • Rozmiar: 1,4Mb
 • Wymagania: Android 2.2 lub nowszy
 • W skrócie: Aplikacja może być bardzo przydatna dla osób, które zajmują się tworzeniem filmów poklatkowych. Cena w stosunku do oferowanych możliwości nie jest zbyt wygórowana.

One Single Life

Pobierz One Single Life z Google Play

Z punktu widzenia recenzenta, jest to świetna, pozycja, która w pewnym stopniu oferuje świeże spojrzenie na gry mobilne. Z punktu widzenia gracza, One Single Life może okazać się jednym z najbardziej frustrujących tytułów, w jakie miałem okazję zagrać. Stylistyką przypomina niezależną produkcję, która kilka lat temu zdobyła serca miłośników platformówek – chodzi mi o Limbo. O ile w stylistyce widać inspiracje, o tyle One Single Life nie oferuje zbyt skomplikowanej mechaniki rozgrywki. Wystarczy dotknąć ekran, żeby nasza postać zaczęła biec, a potem dotykać go odpowiednim momencie, żeby przeskoczyć na kolejny budynek. To co wyróżnia tą grę na tle 10000 gier, oferujących to samo, to fakt, że na przejście całej gry mamy tylko jedno życie. Jeśli któryś z kolei skok nam się nie uda to koniec. Nie można zrestartować gry, żeby zacząć od początku – do końca świata, gra wyświetlać będzie nagrobek, przypominający o naszej porażce. No chyba, że zapłacimy 1,99$ kupując tym samym prawo do nielimitowanych prób przejścia gry.

Podsumowanie:

 • Cena:Bezpłatna (jednak przeczytajcie powyższy opis)
 • Rozmiar: 10Mb
 • Wymagania: Android 1.6 lub nowszy
 • W skrócie: Fajny, kontrowersyjny pomysł. Nie zaszkodzi zagrać, może komuś uda się przejść całą grę na jednym życiu?

Vellamo Mobile Benchmark

Pobierz Vellamo Mobile Benchmark z Google Play

Aplikacja stworzona przez Qualcomma, która wyciśnie siódme poty z waszego Androida. Aplikacja przetestuje wydajność renderowania HTML’a 5, szybkość waszego procesora, czy responsywność ekranu dotykowego. Wyniki można oczywiście porównać za pomocą Vellamo z wynikami innych użytkowników. Jest to jeden z najwygodniejszy benchmarków na Androida, jakim miałem przyjemność się pobawić. Dla osób zmieniających urządzenia, bądź same ROM-y, aplikacja z pewnością zagości na liście najczęściej instalowanych apek.

Podsumowanie:

 • Cena:Bezpłatna
 • Rozmiar: Zależy od urządzenia
 • Wymagania: Android 2.1 lub nowszy
 • W skrócie: Wygodny w użyciu benchmark do testowania wydajności twojego Androida.

Soundcloud

Pobierz SoundCloud z Google Play

Jeden z najpopularniejszych serwisów do przechowywania i odtwarzania muzyki w chmurze już od dawna może pochwalić się oficjalną aplikacją na Androida. Po ostatnim uaktualnieniu, do aplikacji doszły nowe funkcje związane z edycją dźwięku nagrywanego telefonem – teraz nagrania możemy ciąć do woli, wyciszać i podgłaśniać wybrane kawałki (funkcje fade-in oraz fade-out). Może i nie byłbym do końca przekonany, czy to się komuś przyda, gdybym jakiś czas temu nie używał mojego telefonu do nagrywania muzyki na żywo (w celach poglądowych). Dla osób zarejestrowanych na SoundCloud, jest to nadal wygodna aplikacja do odtwarzania muzyki.

Podsumowanie:

 • Cena:Bezpłatna
 • Rozmiar: 4,7Mb
 • Wymagania: Android 2.1 lub nowszy
 • W skrócie: Dobre narzędzie do nagrywania dźwięku naszym telefonem, do tego wygodna aplikacja dla użytkowników serwisu soundcloud.

Carpooling.pl

Pobierz Carpooling.pl z Google Play

Oficjalny opis aplikacji wygląda następująco:

Największa giełda umawianych przejazdów w Europie na Twoim smartfonie. Umów się na wspólny przejazd z osobami jadącymi w tym samym kierunku dzięki aplikacji carpooling.pl. Korzystając ze smartfona z systemem Android, w prosty sposób wyszukasz wolne miejsce w samochodzie lub spontanicznie zaoferujesz przejazd. Wspólne przejazdy to oszczędność pieniędzy, wygoda oraz ekologiczny styl życia. Niezbędnik każdego mobilnego człowieka.

Największa giełda? Być może, ale jej polska sekcja dopiero się rozwija, więc sieć połączeń jest dość uboga. Chociaż muszę przyznać, że sprawdziłem czy ktoś przypadkiem nie oferuje miejsc na trasie, na którą wybieram się w ten weekend i znalazłem jakiegoś dobrego człowieka, który oferował dwa miejsca w swojej Skodzie. Jeśli sami chcemy oferować wolne miejsca na trasach, które pokonujemy, konieczna jest oczywiście rejestracja w serwisie. Przebiega ona sprawnie, wymaga jednak weryfikacji numeru telefonu, który trzeba podać podczas rejestracji. Szkoda, że serwis nie umożliwia wyszukiwania połączeń w jednym mieście – podział kosztów paliwa związanych z codziennym dojazdem do pracy mógłby okazać się hitem.

Podsumowanie:

 • Cena:Bezpłatna
 • Rozmiar: 1,1Mb
 • Wymagania: Android 2.2 lub nowszy
 • W skrócie: Szukasz taniego przejazdu? Przetestuj Carpooling.pl, może akurat tam znajdziesz dogodną dla Ciebie ofertę. Jesteś kierowcą i chciałbyś trochę zminimalizować koszty podróży? Ogłaszaj się gdzie to tylko możliwe, również na Carpooling.pl