Blue Pocket – karty stałego klienta, promocje i bilety w jednym miejscu.

Blue Pocket – karty stałego klienta, promocje i bilety w jednym miejscu.

Pobierz Blue Pocket z Google Play

Jak to zwykle bywa w przypadkach najpopularniejszych aplikacji – banalny pomysł ubrany w wygodny interfejs, w przypadku Blue Pocket może okazać się strzałem w dziesiątkę. Aplikacja ma uwolnić nas od potrzeby noszenia przy sobie wszystkich kart stałego klienta, kart z programów lojalnościowych, drukowania biletów do kina zakupionych przez sieć i tak dalej – możliwości aplikacji są nadal rozwijane i jeśli twórcy nie ustaną w rozmowach z potencjalnymi partnerami, to kto wie, może za kilka lat będzie to jedyna aplikacja, której będę potrzebował do przechowywania takich rzeczy jak karta miejska, karta biblioteczna i karta miłośników Świata Dysku. Ale wróćmy na chwilę do teraźniejszości i przyjrzyjmy się temu jak Blue Pocket działa:

Z punktu widzenia użytkownika najbardziej przydatne funkcje to: digitalizacja aktualnie posiadanych przez nas kart rabatowych/stałego klienta, które do tej pory wypychały nam portfel. Uruchamiamy aplikację, wybieramy zakładkę “Karty” bądź “Kupony” i za pomocą obiektywu w naszym telefonie skanujemy kod kreskowy bądź kod QR, robimy fotkę samej karcie (śmieszne: akurat w tej funkcji nie działa auto-focus, ani żaden inny focus, więc wybieramy pomiędzy rozmazanym zdjęciem albo takim na którym nie da się rozpoznać karty, bo jest za mała) i gotowe. Teraz przy kasie wystarczy wyjąć telefon, wybrać kartę, którą chcemy się wylegitymować przed płaceniem i na wyświetlaczu naszego telefonu ukaże się gotowy do zeskanowania kod kreskowy karty.

Drugą, równie ważną funkcją aplikacji (a z punktu widzenia jej twórców: najważniejszą) są nowe, gotowe do pobrania karty rabatowe i promocje udostępnione przez partnerów Blue Pocket. Kiedyś monopol na kolportaż kuponów zniżkowych i innych form programów lojalnościowych miały ulotki i gazety, potem ten sam mechanizm zdobył uznanie w internecie, a teraz to samo zjawisko stawia swoje pierwsze kroki w przestrzeni urządzeń mobilnych.

Aplikacja, jak pewnie zdążyliście się domyślić wymaga założenia konta użytkownika. Jest to na pewno wygodne podczas zmiany urządzenia – wszystkie nasze karty i kupony są synchronizowane z chmurą i przenoszone bezproblemowo, w przypadku gdy znudzi się Wam Android i zapragniecie zmienić słuchawkę na coś z Windows Phone.

Aktualnie aplikacja dostępna jest dla systemów: Android, iOS, Windows Phone, Blackberry, Symbian.

Podsumowanie (wersja dla Androida):

  • Cena: Bezpłatny
  • Wymagania: Android 2.2 lub nowszy
  • Rozmiar: 2Mb
  • Podsumowanie: Z pewnością przyda się wszystkim łowcom promocji i fanom programów lojalnościowych. Nie mogliśmy niestety sprawdzić jak wygląda honorowanie cyfrowych wersji kart stałego klienta we wszystkich możliwych sklepach w Polsce.