Gry 3D poprawiają wzrok

Powyższą tezę potwierdzili naukowcy z McMaster, University, jednak nie oznacza to, że długie granie w gry polepszy nasze widzenie. W swoich badaniach naukowcy ustalili, że granie w grę Medal of Honor poprawia widzenie u osób mających zaćmę. Badania polegały na graniu codziennie po 10 godzin w grę a następnie po dwie godzinny dziennie. Poprawa wzroku nastąpiła po czterech tygodniach w zakresie dostrzegania szczegółów i ruchu.
Gry 3D poprawiają wzrok
Medal of Honor

Medal of Honor

Te ustalenia są bardzo ważne dla nauki jednak nie jest to nowe odkrycie. Już w 2007 roku Dziennik Internautów informował o podobnych badaniach. Należy jednak pamiętać, że gry komputerowe nie muszą pomagać w każdej wadzie wzroku. Aby to ustalić potrzebne jest więcej badań.

Pamiętajmy też o naszym zdrowiu, ponieważ wzrok to nie wszystko. Po badaniach zrobionych dwa lata temu przez dr Dominic Micklewright z University of Essex okazało się, że profesjonalni gracze mają świetny refleks, ale też wydajność płuc przybliżoną do 60-letniego palacza. Więc jeśli chcemy dużo grać i pracować nad swoim wzrokiem nie zapominajmy o wysiłku fizycznym.

Więcej:gryrozrywka