Kiedy gra miesza się z rzeczywistością – recenzja książki Geim

Henrik HP Pettersson to 30-letni kombinator i próżniak, którego życiowe ambicje mogą być śmiało podsumowane jednym zdaniem: być numerem jeden. Jest zadufany w sobie, beznadziejnie impulsywny, a przy tym dręczy go poczucie bycia niedocenianym. Pewnego dnia znajduje telefon komórkowy, który zaprasza go do tajemniczej Gry Alternatywna Rzeczywistość – gry testującej granice między złudzeniem a rzeczywistością. Po wykonaniu testu próbnego HP otrzymuje szereg fascynujących i niebezpiecznych zadań, które są filmowane, a następnie publikowane na liście rankingowej, ocenianej przez zamkniętą społeczność w sieci. Napięcie w grze rośnie, nagrody są coraz cenniejsze, a fani wystawiają mu świetne noty. HP powoli staje się gwiazdą, dlatego podejmuje się coraz bardziej ryzykownych zadań, by tylko pozostać w grze. Inspektor Rebecca Normén jest jego przeciwieństwem. Kontroluje swoje życie w każdym szczególe i szybko pnie się po szczeblach kariery. Wszystko układałoby się idealnie, gdyby nie anonimowe, niepokojące liściki, które znajduje w swojej szafce. Ktokolwiek je pisze, wie o jej przeszłości więcej, niż powinien. Dlaczego? Czy ktoś się z nią bawi? Podczas gdy gra stopniowo wkracza w życie HP i Rebecki, ich światy nieuchronnie się łączą. Pochłonięty kolejnymi zadaniami HP zaczyna zdawać sobie sprawę, że gra niesie za sobą śmiertelne niebezpieczeństwo. Kto stoi za tajemniczą rozgrywką?
Kiedy gra miesza się z rzeczywistością – recenzja książki Geim
Geim

Geim

Powieści Andersa de la Motte charakteryzuje wyjątkowo szybkie tempo, sam autor zaś celuje w budowaniu napięcia od pierwszej strony. Ma nieokiełznany i swobodny styl, pełen zabawnych nawiązań do kultury popularnej, m.in. do Philipa K. Dicka. Tematyka powieści jest wyjątkowo aktualna, prowokująca do myślenia i fascynująca dla każdego użytkownika wszechobecnych w dzisiejszym świecie technologii cyfrowych i social media.

Dzięki wybuchowej mieszance brawurowego suspensu, humoru i rzeczowej wiedzy z dziedziny IT i social media, proza Andersa de la Motte stanowi nowy, wyrazisty głos w skandynawskiej literaturze sensacyjnej. Serdecznie polecam.

Jeżeli udało mi cię zachęcić, mam dla ciebie propozycję. Dysponuję dziesięcioma książkami do rozdania. Co trzeba zrobić, by je otrzymać? Wyślij maila na adres Ewa Korzanska [email protected], koniecznie zatytułuj go GEIM – konkurs, a w treści maila napisz kraj pochodzenia autora recenzowanej książki. Liczy się kolejność zgłoszeń. Powodzenia!

Laureaci konkursu GEIM:

Książkę Andersa de la Motte ”

GEIM

” otrzymują:

  1. Robert Fijał, Jaroszewy
  2. Jacek Michalski, Gdańsk
  3. Sandra Paluch, Ostrołęka
  4. Juliusz Olejniczak, Poznań
  5. Piotr Wojtowicz, Szczecin
  6. Jacek Dylak, Poznań
  7. Sebastian Mazur, Wrocław
  8. Łukasz Jagiełło, Olsztyn
  9. Mariusz Kubas, Jastrzębie Zdrój

10. Agnieszka Kępa, Chorzów

SERDECZNIE GRATULUJEMY!