Nowe wieści w sprawie podejrzanych o szpiegostwo twórców ArmA 3

Nowe wieści w sprawie podejrzanych o szpiegostwo twórców ArmA 3

Dwóch twórców gier z serii ArmA zostało zatrzymanych w związku z fotografowaniem i filmowaniem obiektów wojskowych na wyspie Lemnos, co zostało przez tamtejsze władze uznane za szpiegostwo.

Początkowo Bohemia Interactive podawała, że były to działania mające na celu odwzorowanie bazy wojskowej w ich najnowszej grze. Teraz firma zmieniła stanowisko – Marek Spanel stwierdzi, że była to wycieczka wakacyjna mająca na celu zwiedzanie widoków

. Nie ma słowa o tym, że był to wyjazd służbowy. Ponadto, szef firmy poinformował, że Bohemia tworzy gry tylko w oparciu o publiczne dane i nie łamie prawa żadnego z państw. Ota Vrtatko z Bohemia Interactive dodaje, że wycieczka kolegów była podyktowana zainteresowaniem miejscem, nad którego przeniesieniem pracują już od dwóch lat, a prace nad grą są już prawie skończone, więc nie było sensu zbierać dużego materiału zdjęciowego.

test

Za szpiegostwo w Grecji grozi nawet 20 lat więzienia. Aktualnie Ivan Buchta i Martin Pezlar znajdują się w więzieniu.

Uruchomiono akcję

mającą na celu pokazanie wsparcia dla deweloperów. Trzecia część ArmA ma przedstawiać fikcyjny konflikt między USA a Iranem, który rozgrywa się w 2035 roku na terytorium Grecji. Władze Grecji z pewnością podejrzewają, że może to być przykrywka dla działań szpiegowskich.