Polskie finały WCG tuż za rogiem

Polskie finały WCG tuż za rogiem

Firma Samsung jest głównym sponsorem WCG 2012, a także producentem oficjalnego sprzętu komputerowego. W skład oficjalnych produktów Samsung na WCG 2012 wchodzą: dedykowany graczom notebook Serii 7G GAMER oraz notebooki Serii 5 (550P) o wszechstronnych zastosowaniach i rozbudowanych funkcjach multimedialnych. Uczestnicy polskich finałów WCG 2012 będą mieli też okazję sprawdzić w rywalizacji 27-calowy monitor Full HD LED Serii 7, a także dyski SSD Serii 830.

World Cyber Games to międzynarodowy festiwal gier komputerowych, który skupia profesjonalnych graczy z całego świata. W tym roku w polskich finałach zawodnicy będą rywalizować grając w: FIFA 2012, strategie firmy Blizzard: StarCraft II i WarCraft III oraz w popularną grę multiplayer World of Tanks wydaną przez WarGaming.net. Eliminacje on-line do WCG Polska 2012 wystartowały 27 sierpnia i zakończą się 23 września.

Pierwsza edycja World Cyber Games odbyła się w 2000 roku w Seulu i od razu zaskarbiła sobie serca milionów fanów na całym świecie. WCG prowadzone jest przez International Cyber Marketing z Korei Południowej przy udziale firmy Samsung oraz południowokoreańskiego rządu. Polska reprezentacja pierwszy raz pojawiła się na wirtualnych igrzyskach olimpijskich w 2001 roku. Podczas światowych finałów WCG 2011, które odbyły się w Warszawie, polska drużyna Frag eXecutors zajęła pierwsze miejsce i tym samym zdobyła nagrodę główną w wysokości 25 tysięcy dolarów.

Zwycięzcy finałowych rozgrywek w Warszawie polecą do Kushan w Chinach, gdzie będą reprezentować Polskę w światowych finałach WCG 2012. Przewiduje się, że do chińskiego miasta przyjedzie blisko 5800 graczy z całego świata, a rozgrywki będzie śledzić ponad 9,5 miliona widzów.

Wszystkich serdecznie zapraszamy na polskie finały. Więcej informacji na stronie WCG.