Tytuły ze Steam Greenlight dostały zielone światło!

Tytuły ze Steam Greenlight dostały zielone światło!

Steam Greenlight

to świetna inicjatywa. Daje szansę każdemu twórcy gier przedstawić swoją propozycję, wyjść do ludu, uzyskać cenne komentarze od potencjalnego odbiorcy i odnieść sukces. Nic dziwnego, że od samego początku cieszył się taką popularnością. Niestety szybko okazało się, że na Greenlight trafia pełno “śmieciowych” pomysłów, spamu który wręcz uniemożliwiał dostrzeżenie wartościowych pomysłów. I moim zdaniem bardzo dobrze, że wprowadzono opłatę początkową. Dla kogoś, kto rzeczywiście pracuje nad swoim produktem taki koszt jest nieznaczny, a oszuści i inni naciągacze zostali odizolowani.

Minęły dopiero 2 tygodnie, a Valve wybrało już 10 gier, które trafią na Steam jak tylko zostaną ukończone. Co ciekawe, żadna z produkcji nie otrzymała 100% wymaganych głosów. Nie mniej wysokie poparcie użytkownikow (głównie zainteresowanie w komentarzach) przyczyniło się do właśnie takich decyzji. W najbliższym czasie zatem, na Steamie pojawią się:

Black Mesa

Samodzielny mod do Half Life’a, który odświeży kultową grę z ’98r dzięki silnikowi Source. Premiera gry zapowiedziana jest na 14 września. Dla fanów gatunku pozycja obowiązkowa. Nic dziwnego, że cieszyła się taką popularnością.

Heroes & Generals

Gra MMO FPS, która zabierze nas w realia II Wojny Światowej. Będzie oparta na modelu Free to play.

Cry of Fear

Kolejna samodzielna modyfikacja Half Life’a, utrzymana w konwencji horroru. Jest już dostępna bezpłatnie do pobrania.

Routine

Jest i jeden z moich typów;) Bardzo się cieszę, że inni gracze również dostrzegli potencjał z tego nietuzinkowego science fiction. Więcej o Routine pisaliśmy Wam

TUTAJ

.

Kenshi

MMORPG rozgrywające się gdzieś na pustyni…Dużo obietnic jest w tym projekcie, ale w zalewie tego typu gier, raczej sukcesu tej produkcji nie wróżę. Nie mniej skoro cieszył się zainteresowaniem, może lud jest jeszcze nienasycony;)

Towns

Strategiczno ekonomiczny RPG. Wszystko w rzucie izometrycznym.

No More Room In Hell

Samodzielna modyfikacja do Half Life 2. Darmowa gra akcji stawiająca na zabijanie zombie i kooperację do 8 graczy równocześnie.

Project Zomboid

Jakby żywych trupów było Wam jeszcze mało, będziecie mogli je pozabijać w rzucie izometrycznym. Również w trybie kooperacji.

Dream

Projekt, który mnie najmocniej zainteresował, poruszający jeden z moich ulubionych motywów w sztuce. Pierwszoosobowa gra eksploracyjna, w której wcielimy się w bohatera, uciekającego do świata własnych snów i próbojącego rozwiązać jakąś tajemnicę. Coś w rodzaju Dear Esther, ale mam nadzieję, że z dużo większą interakcją.

McPixel

I jest nasz polski akcent. Totalnie zakręcona 8-bitowa gra przygodowa – więcej przeczytacie o niej

TUTAJ

.

Więcej:gryrozrywka