8 największych niewypałów Google’a

Wave: To aplikacja webowa oparta na HTML5, łącząca pocztę elektroniczną i współtworzenie dokumentów z czatem w czasie rzeczywistym. Miała zrewolucjonizować komunikację, była rozwijana, ale okazała się zbyt skomplikowana. Podbiła serca niektórych użytkowników, ale działała tylko do sierpnia 2010 roku.
8 największych niewypałów Google’a

Czas działaniaUsługa

5 miesięcy

Lively: Niezbyt udany, darmowy klon kontrowersyjnego projektu Second Life. Pozwalał użytkownikom na tworzenie lokacji i awatarów, które komunikowały się ze sobą w sieci. Został zamknięty w grudniu 2008 roku.

1 rok 3 miesiące

1 rok 8 miesięcy

Buzz: Połączenie sieci społecznościowej, mikrobloga i narzędzia do komunikacji. Usługa zakończyła swój żywot w wyniku protestów użytkowników wobec pobierania przez nią wszystkich kontaktów z książki adresowej. Zlikwidowana w październiku 2011 roku.

2 lata 9 miesięcy

Gears: Wtyczka do przeglądarek internetowych dawała dostęp do stron, aplikacji webowych i serwisów internetowych w trybie offline. Google zajęło się realizacją podobnych funkcji, ale z udziałem HTML5, przez co dalsze prace nad Gears wstrzymano w lutym 2010 roku.

3 lata 8 miesięcy

Health: W założeniu centrum wszelkich informacji o pacjencie, scentralizowany zbiór elektronicznych kart pacjenta. Platforma nie cieszyła się popularnością, bowiem pacjenci nie chcieli przekazywać firmie Google historii swoich chorób. Zlikwidowana w styczniu 2012 roku.

3 lata 9 miesięcy

Knol: Otwarta encyklopedia internetowa Google mogła odnieść ogromny sukces, gdyby nie obecność Wikipedii. Serwis zakładał zyski z reklam AdSense dla autorów wpisów. Działał do końca kwietnia 2012 roku.

4 lata 8 miesięcy

Answers: Zapytaj, zapłać i zdobądź odpowiedź na swoje najbardziej rozbudowane pytania. Ceny od 2 do 200 dolarów. Zadowolony użytkownik mógł też zostawić napiwek. Największym problemem tej usługi był potężny konkurent – Yahoo Answers. Usługa zniknęła z Sieci w grudniu 2006.

5 lat

Labs: Witryna, zrzeszająca wszelkie eksperymenty internetowe Google’a. Znaleźć na niej można było projekty w fazie beta testów. Większości z nich zaniechano, resztę można znaleźć do dziś na stronach Google. Stronę zamknięto w lipcu 2011 roku.