Chrome 23 Beta ze znacznie lepszą obsługą wideo

Każdy kto chce z nich skorzystać musi udać się pod ten adres i pobrać Chrome w wersji Beta. Pierwszą zmianą jest obsługa PeerConnection API. Funkcja umożliwia developerom tworzenie aplikacji webowych z audio i wideo przesyłanym w czasie rzeczywistym bez użycia żadnych dodatkowych pluginów. Jak tłumaczą twórcy Chrome nowa funkcja umożliwi przesyłanie wysokiej jakości wideo, audio i danych co znacznie ułatwi tworzenie aplikacji. Nową funkcję można przetestować pod tym adresem.
Nie jesteśmy pewni, czy Chrome jest najlepszą przeglądarką, ale z pewnością rozwija się najszybciej
Nie jesteśmy pewni, czy Chrome jest najlepszą przeglądarką, ale z pewnością rozwija się najszybciej

Ponadto Chrome 23 Beta wprowadza obsługę track związaną z wideo w HTML5. Dla użytkowników i twórców stron oznacza to nowy, łatwy standard do dodawania napisów, podpisów, opisów, rozdziałów oraz metedanych do plików wideo. Innymi słowy długi plik wideo można w prosty sposób podzielić na mniejsze części, co do tej pory nie było możliwe. Tą funkcję można przetestować w tym miejscu.

Nowy Chrome dostał również obsługę MediaSource API. Dzięki temu mamy zapomnieć o zrywaniu odtwarzania i ciągłym buforowaniu związanym z obciążeniem komputera, jak i wydajnością Sieci. Zamiast zatrzymywać obraz nowe API pozwoli na obniżenie jakości oglądanego materiału. Ta funkcja naturalnie również jest do przetestowania.