Dzięki oprogramowaniu Norton, Windows 8 ma być szybszy i bezpieczniejszy

Ostatnie wersje zostały zoptymalizowane tak, aby zapewnić systemowi Windows 8 szybkość i bezpieczeństwo na poziomie wyższym, niż umożliwia to program Windows Defender. Tak przynajmniej twierdzi Symantec. Zgodnie z testami przeprowadzonymi przez niezależne instytucje, oprogramowanie Norton zapewnia o 50 % większą szybkość i o 20 % większe bezpieczeństwo niż Windows Defender. Ponadto testy wykazały, że Norton poprawnie wykrył i zablokował wszystkie zagrożenia, których nie rozpoznał program Windows Defender.
Dzięki oprogramowaniu Norton, Windows 8 ma być szybszy i bezpieczniejszy
Norton Studio

Norton Studio

Norton udostępnił również nową, bezpłatną aplikację dla środowiska Windows 8 – narzędzie do zarządzania bezpieczeństwem Norton Studio. Nowa aplikacja, dostępna bezpłatnie w Windows Store, jest kompatybilna z urządzeniami z ekranem dotykowym i zwiększa komfort korzystania z systemu Windows 8.

Norton Studio to aplikacja wspomagająca dla programów Norton 360, Norton Internet Security i Norton AntiVirus, umożliwiająca klientom zarządzanie ochroną Norton na różnych urządzeniach oraz aktualizację i odnowienie licencji poprzez interfejs systemu Windows 8. Dostarcza użytkownikom informacje na temat stanu bezpieczeństwa ich komputerów i innych urządzeń, np. mobilnych, a także integruje się z Windows 8, umożliwiając dostęp do aplikacji za pomocą jednego kliknięcia z nowego interfejsu.

“Wraz z premierą systemu Windows 8 nie można zapomnieć, że użytkownicy nadal potrzebują rozbudowanych pakietów bezpieczeństwa, a nie tylko podstawowej ochrony antywirusowej” powiedział Chris Christiansen, Vice President, IDC Security Products and Services group. “Najczęściej spotykane dziś zagrożenia są bardzo wyrafinowane i złożone, wykorzystują również mechanizmy inżynierii społecznej by poznać zwyczaje internautów. Dlatego bardzo ważne jest, by oprogramowanie zabezpieczające chroniło przed aktualnymi zagrożeniami, ale również odpowiadało na najnowsze trendy w technologiach. Przez zapewnienie bezpieczniejszego i sprawniejszego korzystania z systemu Windows 8, Norton jednocześnie ułatwia użytkownikom zaadaptowanie się do nowej platformy”