Nareszcie: mamy potwierdzoną datę premiery SimCity

Nareszcie: mamy potwierdzoną datę premiery SimCity

Na oficjalnym koncie twitterowym gry pojawiła się informacja, że trafi ona do sprzedaży 8 marca 2013 roku. Będzie to pierwsza od dziesięciu lat duża, pecetowa produkcja EA pozwalająca na zarządzanie miastem w skali makro. Oczywiście, było SimCity: Społeczności, ale ten tytuł za bardzo odszedł, od tego, czym SimCity zawsze było: nie budowaliśmy metropolii, a zarządzaliśmy społecznościami.

Przez lata byliśmy skazani na gry od innych producentów. Było m.in. Cities XL, ale teraz powraca król i po tym co widzieliśmy na materiałach promocyjnych, możemy być pewni, że gra będzie “kanoniczna” jeśli chodzi o rozgrywkę i stylistykę graficzną.

SimCity wygląda znakomicie, a EA deklaruje, że produkcję uda się odpalić nawet na kilkuletnich komputerach. Grunt, żeby był to komputer wyposażony w dwurdzeniowy procesor o zegarze co najmniej 2 GHz i kartę graficzną klasy Nvidia GeForce 7800. Jak łatwo się domyślić, SimCity będzie wymagać konta Origin, ale każdy burmistrz musi być skłonny do poświęceń dla swojego miasta, prawda?