Maturzyści uczą się na Facebooku

To pierwsza na świecie tego typu aplikacja na Facebooka, umożliwiająca przygotowanie do egzaminu maturalnego z matematyki. Program generuje codziennie jedno pytanie maturalne z puli 370 zadań. Osoba korzystająca z aplikacji ma możliwość sprawdzenia swojej skuteczności, ponieważ program podaje liczbę poprawnych rozwiązań.
Maturzyści uczą się na Facebooku
Skorzystasz?

Skorzystasz?

To już trzecia edycja aplikacji. Technika się rozwija, a młodzież szuka coraz to nowszych rozwiązań, także jeśli chodzi o naukę. Co roku przybywa maturzystów sięgających po naszą aplikację. Poprzednio w ciągu 48 godzin od jej wprowadzenia skorzystało z niej ponad 3000 użytkowników.

W związku z tak dużym zainteresowaniem poszerzyliśmy pulę zadań, wprowadzając jeszcze większy zakres materiału — mówi Piotr Tomczak z firmy Casio.

W przygotowania do matury można włączyć się nawet na dzień przed prawdziwym egzaminem, bowiem program udostępnia wcześniejsze pytania. Naukę w każdej chwili można także rozpocząć na nowo, resetując łącznie 3 razy swoje dotychczasowe statystyki.

Aplikacja uwzględnia również element grywalizacji – użytkownik może upublicznić na swoim profilu informację na temat udziału w przygotowaniach od matury na Facebooku. Jest ona widoczna dla wszystkich jego znajomych, dzięki czemu zyskuje “wirusową” formę rozprzestrzeniania się wiadomości na temat możliwości skorzystania z “Dziś Matura”.

Dzięki “Dziś Matura” zmieniło się postrzeganie Facebooka jako miejsca kojarzonego tylko i wyłącznie z rozrywką. Program jest w pełni darmowy, by z niego skorzystać wystarczy posiadać konto na portalu Facebook. Połączono go również z wirtualnym kalkulatorem odliczającym dni pozostałe do matury.

Z aplikacji można skorzystać wchodząc na www.facebook.com/Kalkulatorypl

Więcej:aplikacje