Myśleliście, że przeglądarka to tylko przeglądanie?

Owszem, mało kto potrafi powstrzymać się od oglądania słodkich kotów i ciągłego sprawdzania newsów, ale czasem takie tradycyjne przeglądanie to już za mało. Ludzie chcą bardziej sprofilowanych treści, takich jak wiadomości i poczta, najlepiej bez konieczności odwiedzania wielu stron. Dlatego dwa lata temu Opera udostępniła rozszerzenia, poszerzające możliwości przeglądarki.
Myśleliście, że przeglądarka to tylko przeglądanie?
Nowa Opera 12.10

Nowa Opera 12.10

Dzisiaj Opera udostępnia finalną wersję Opery 12.10 z jeszcze lepszymi i bardziej zintegrowanymi rozszerzeniami, które pozwalają spersonalizować przeglądarkę od podszewki. Teraz śledzenie w sieci czegokolwiek, jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Wydajniejsze rozszerzenia w Operze 12.10 w połączeniu z szybkim wybieraniem, czyli podglądem ulubionych stron, zapewniają szybszy i prostszy dostęp do ulubionych treści. Twoje fotki z Facebooka, najnowsze trendy mody z Pinteresta, czy prognoza pogody – to wszystko może pojawić się teraz bezpośrednio w twoim oknie szybkiego wybierania.

Oto jak rozszerzenia mogą wzbogacić przeglądanie:

Towarzysko: śledź najnowsze posty i zdjęcia swoich znajomych na Facebooku i Twitterze za pomocą nowych, ulepszonych rozszerzeń szybkiego wybierania dla sieci społecznościowych.

Stylowo: nasyć swoją pasję do pięknych rzeczy dzięki zdjęciom z Pinteresta dostępnym bezpośrednio w oknie szybkiego wybierania.

Poważnie: dzięki takim rozszerzeniom jak Readability możesz zaoszczędzić czas, skupiając się tylko na tekście strony, a nie na zdjęciach. Jeśli chcesz coś później przeczytać w swoim Kindle’u, albo zamieścić na liście rzeczy do przeczytania, wystarczą dwa kliknięcia. Dzięki rozszerzeniom szybkiego wybierania Gmail i Google Calendar, rozładujesz stres związany z ciągłym wchodzeniem na stronę w poszukiwaniu nowych maili.

Pogodnie: Śledź najnowszą prognozę pogody, newsy i wiadomości sportowe za pomocą prostych rozszerzeń szybkiego wybierania. Pomyśl o efektywności, zainstaluj rozszerzenie szybkiego wybierania i zapomnij o wpisaniu choćby jednej litery w pasek adresu, kiedy chcesz dowiedzieć się, co słychać na świecie.

W dodatku Opera 12.10 pozwala teraz deweloperom jeszcze bardziej udoskonalić sposób przeglądania swoich użytkowników. Dzięki integracji z API menu kontekstowego deweloperzy mogą teraz tworzyć nowe funkcjonalne rozwiązania. API wczytywania zasobów umożliwia z kolei interakcje rozszerzeń z CCS i JavaScript strony. Pierwszy z brzegu przykład zastosowania to, powiedzmy, podmienienie wszystkich zdjęć na stronie na zdjęcia z kotami.

Rozszerzenia i gratki dla deweloperów są fajne, ale to jeszcze nie koniec:

– Zwiększone wsparcie dla Maka! Opera 12.10 wspiera teraz Notification Center w najnowszej wersji Mac OS X i ekran Retina w nowszych Makach. W przypadku nowszej wersji Mac OS X, zwanej Mountain Lion, Opera 12.10 wykorzystuję wbudowaną funkcję udostępniania, przydatną np. do szybkiego udostępniania danej strony na Twitterze.

– Wbudowane wsparcie dla protokołu SPDY, zapewaniające bezpieczne połączenia. Gmail i Twitter już używają SPDY jako alternatywy dla protokołu HTTP.

– Domyślne wsparcie dla API WebSocket i profili kolorystycznych ICC.

– Wsparcie dla Flexbox, zapewniające deweloperom większą kontrolę nad sposobem wyświetlania się strony w przeglądarce.

– Podstawowe wsparcie ekranu dotykowego w Windows 8 Classic i powiększenia pinch-to-zoom w Windowsie 8.

– Opera Turbo, która jak zwykle jest niezastąpiona przy ślimaczących się połączeniach.

Pobierz finalną wersję Opery 12.10 z www.opera.com